Относно Battlefield 3

Anton40

Registered
Компютърът ми е нов. Работи тихо, не издава звуци. Инсталирах си Battlefield 3 и си пуснах да поиграя. Перфектно ми върви, но играх само 5 минути. Компютърът започна да се натоварва и като го пипнах беше вече топличък. Вчера си го купих и малко ме е шубе. Мога ли да я играя да речеме 1-2 часа. На компютъра ще му стане ли нещо?
 
Ами аз я играя от лаптоп, загрява си, но няма как. Щом я подкарваш, значи имаш мощен хардуер, който трябва да загрява. Виж охлаждането, ако имаш място можеш да добавиш един вентилатор, но няма как да не загрява ;).
 
Да играта върви по вода, но ме е шубе, защото компютърът почва да писка. Може ли да му стане нещо?
 
Anton40 каза:
Да играта върви по вода, но ме е шубе, защото компютърът почва да писка. Може ли да му стане нещо?

Това май не е на добре. Може би нещо охлаждането куца... Но нали е в гаранция или питай, или си играй, все пак ти нищо не му правиш, не го млатиш с чук да речем :D... Те са отговорни за това нещо.
 
Видеокартата издава звуци, не се притеснявай :D Дроселите са това. Зависи какво е пискането де...
 
Играх вече половин час и всичко си е наред. Предполагам на тази конфигурация не трябва да имам проблеми:

Дъно - GIGABYTE Z68X-UD3-B3
Процесор - Intel Core -5 - 2300
РАМ - KINGSTON 4GB DDR III 1600 HyperX
Видео карта - PALIT 1024M GTX560Ti DDR 5 PCI

А и в http://www.systemrequirementslab.com/cyri/intro.aspx проверих за Medal Of Honer абселютно всичко ми е на макс. Проверих и за Battlefield 3 там не всичко е на макс, но и там са добри характеристиките:
Ето снимка:

4240997I.png
 
Тия сайтове като canyourunit са безсмислени... или върви, или не. Не се взимат под внимание настройките и тн... Щом ти върви - можеш само да се радваш ;D
 
djman каза:
Тия сайтове като canyourunit са безсмислени... или върви, или не. Не се взимат под внимание настройките и тн... Щом ти върви - можеш само да се радваш ;D

Да, а ако изгори компа трябва още повече да се радвам? :D
 
Не му трепери чак толкова, имаш гаранция, тя е затова. Не е каско, но е застраховка :D... И както каза @djman, CYRI може да показва неща, но не си ли го тестваш, по-сигурно няма...
 
Vladkata каза:
Не му трепери чак толкова, имаш гаранция, тя е затова. Не е каско, но е застраховка :D... И както каза @djman, CYRI може да показва неща, но не си ли го тестваш, по-сигурно няма...

Еми то играта ми върви по вода, но това е единственият проблем и ако мога да го разреша ще е супер. :)
 
Anton40 каза:
Vladkata каза:
Не му трепери чак толкова, имаш гаранция, тя е затова. Не е каско, но е застраховка :D... И както каза @djman, CYRI може да показва неща, но не си ли го тестваш, по-сигурно няма...

Еми то играта ми върви по вода, но това е единственият проблем и ако мога да го разреша ще е супер. :)


Аз не виждам проблем? Изтегли HWMonitor, пусни го и играй 30-60 минути. После виж максималните температури които е отчело. Моето видео (GTX285) достига 86*C и не мърда по-нагоре дори след 3 часа BF3. ДА, определено става шумно в определени моменти, но... какво от това? Ако искам тихо - водно, но мен не ми пречи шумa :D
 
djman каза:
Anton40 каза:
Vladkata каза:
Не му трепери чак толкова, имаш гаранция, тя е затова. Не е каско, но е застраховка :D... И както каза @djman, CYRI може да показва неща, но не си ли го тестваш, по-сигурно няма...

Еми то играта ми върви по вода, но това е единственият проблем и ако мога да го разреша ще е супер. :)


Аз не виждам проблем? Изтегли HWMonitor, пусни го и играй 30-60 минути. После виж максималните температури които е отчело. Моето видео (GTX285) достига 86*C и не мърда по-нагоре дори след 3 часа BF3. ДА, определено става шумно в определени моменти, но... какво от това? Ако искам тихо - водно, но мен не ми пречи шумa :D

То и на мене не ми пречи шума. Ще усиля колоните докрай и ще се чува само стрелбата, но единственото което ме интересува е нали нищо няма да стане на компютъра? Все пак компютъра е в гаранция, но се пак дано нищо не му стане.
 
Anton40 каза:
djman каза:
Аз не виждам проблем? Изтегли HWMonitor, пусни го и играй 30-60 минути. После виж максималните температури които е отчело. Моето видео (GTX285) достига 86*C и не мърда по-нагоре дори след 3 часа BF3. ДА, определено става шумно в определени моменти, но... какво от това? Ако искам тихо - водно, но мен не ми пречи шумa :D

То и на мене не ми пречи шума. Ще усиля колоните докрай и ще се чува само стрелбата, но единственото което ме интересува е нали нищо няма да стане на компютъра? Все пак компютъра е в гаранция, но се пак дано нищо не му стане.


Направи това което ти казах (с HWMonitor) и кажи резултатите :)
 
Зависи какво писка. Платката сигурно има монтоиринг на температури, волти, обороти и каквото се сетиш. Ако свири пищялката значи някое от тези неща не е наред и трябва да го оправиш. Няма начин да сбъркаш звука от алармата.
Ако обаче пищят намотки те съветвам да се обадиш в магазина и да не приемаш отговор "Това е нормално". Най-вероятно захранването ги издава тези звуци.
 
Дали ще ми тръгне на мене тази игра
OPERATING SYSTEM:
Windows 2.6.1.7600
CPU TYPE:
Intel® Core™ i5-2500 CPU @ 3.30GHz
CPU SPEED:
3.62 GHz
SYSTEM MEMORY:
7.98 GB
VIDEO CARD MODEL:
AMD Radeon HD 6800 Series
VIDEO CARD MEMORY:
2.00 GB
VIDEO CARD DRIVER:
aticfx32.dll
DESKTOP RESOLUTION:
1680x1050

(говоря дали ще тръгне на МАКС видео options & sound)
 
Vasil_90 каза:
Дали ще ми тръгне на мене тази игра
OPERATING SYSTEM:
Windows 2.6.1.7600
CPU TYPE:
Intel® Core™ i5-2500 CPU @ 3.30GHz
CPU SPEED:
3.62 GHz
SYSTEM MEMORY:
7.98 GB
VIDEO CARD MODEL:
AMD Radeon HD 6800 Series
VIDEO CARD MEMORY:
2.00 GB
VIDEO CARD DRIVER:
aticfx32.dll
DESKTOP RESOLUTION:
1680x1050

(говоря дали ще тръгне на МАКС видео options & sound)

Ще ти тръгне! :)
 

Горе