Предложения за тема в играта

Статус
Not open for further replies.
devent каза:
Новинарски сайт, например =)
Иначе ми е все тая.
И аз предлагам да е новинарски сайт. Нещо подобно на http://news.ibox.bg/ . Музикален сайт това според мен е най-кофти идеята. По едно време като почнаха да се мъчат да правят клонинги на музичката направо ме заболя главата всеки втори сайт за музика. :roll:
 
NewGuy каза:
devent каза:
Новинарски сайт, например =)
Иначе ми е все тая.
И аз предлагам да е новинарски сайт. Нещо подобно на http://news.ibox.bg/ . Музикален сайт това според мен е най-кофти идеята. По едно време като почнаха да се мъчат да правят клонинги на музичката направо ме заболя главата всеки втори сайт за музика. :roll:

То хубаво ама нестанаха ли много тез сайтове за новини
 
lubo91 каза:
NewGuy каза:
devent каза:
Новинарски сайт, например =)
Иначе ми е все тая.
И аз предлагам да е новинарски сайт. Нещо подобно на http://news.ibox.bg/ . Музикален сайт това според мен е най-кофти идеята. По едно време като почнаха да се мъчат да правят клонинги на музичката направо ме заболя главата всеки втори сайт за музика. :roll:

То хубаво ама нестанаха ли много тез сайтове за новини

Според мен трябва да е нещо, което да е предизвикателство. Какъв е смисъла да шляпнеш един дизайн и една система за новини и ХОП - ето ти сайта готов.

@NewGuy, разгледай хубаво dizzler.com и ми кажи какво общо има с muzi4ka, освен, че има търсачка и се води сайт за музика...
 
а според мен не трябва да е нещо мн сложно все пак не всеки има няколко месеца свободни да направи какъвто и да е било цмс
 
mute каза:
а според мен не трябва да е нещо мн сложно все пак не всеки има няколко месеца свободни да направи какъвто и да е било цмс

Който не може да намери 1-2 часа свободно време на ден защо изобщо се е записъл?
 
нещо като edno23, multi-user микроблог платформа
или пък система за микроблиг (нещо като wordpress.org, само че за микроблогове)
 
dashe каза:
Най-добре стаф да даде 4-5 идеии и една анкета и готово :)

Стаф не е безсмъртен! Тази тема и ние сами да си измислим тема за играта!

alex95_bg_2 каза:
нещо като edno23, multi-user микроблог платформа
или пък система за микроблиг (нещо като wordpress.org, само че за микроблогове)

Тази идея ми харесва на мен. Не много трудно за изпълнение и доста обширно :)
 
StormBreaker каза:
Който не може да намери 1-2 часа свободно време на ден защо изобщо се е записъл?
това условие не го бях чек при записване.
с 1-2 часа на ден сигурно ще го направя за 1 година квото ида е от горните идеи.
бтв мисля си че пиша и мисля бързо нз може и да греша
 
deam0n каза:
dashe каза:
Най-добре стаф да даде 4-5 идеии и една анкета и готово :)

Стаф не е безсмъртен! Тази тема и ние сами да си измислим тема за играта!

alex95_bg_2 каза:
нещо като edno23, multi-user микроблог платформа
или пък система за микроблиг (нещо като wordpress.org, само че за микроблогове)

Тази идея ми харесва на мен. Не много трудно за изпълнение и доста обширно :)
За жалост съм смъртен, не съм от ОЛИМП :wink: .
Сами трябва да изберете какво да правите.
Не забравяйте, че след старта имате 3 седмици, да изготвите проекта.
За това си изберете нещо което да може да се вместите в тези три седмици, нещо по лесно.

Всеки отбор сам избира на какво да е написано и как да е направено.
Това значи, че имате пълна свобода на действие :) .

Всички правите проект от една и съща идея, избрана от вас.

Колко време ще трае играта ?
След обявения старт всичките отбори имат в срок 3 седмици да изготвят своя проект.
 
SandPrince каза:
сайт за дизайн - нещо като 99designs.com
такова е бг нема :)
http://itzone.bg Интереса към подобно нещо е слаб.
Нов девиантарт мисля, че няма смисъл.

Нета е пълен с блогове, сайтове за запознанства, клипове (тука фитката с ffmpeg-a е обширно понятие), тъй наречените социални мрежи...

Аз съм пас относно темата на заданието. Ако някой открие топлата вода, подкрепям го с 2 ръце.
 
Впрочем имам лек проблем с пича с когото съм в отбор :D Писах му ЛС преди около седмица и дори още не го е прочел.
 
такам
мъдрихме ние..
честно казано и идеята на devent за новинарски сайт не е лоша, пък и не е (много) трудна :)

we choose
 
alex95_bg_2 каза:
такам
мъдрихме ние..
честно казано и идеята на devent за новинарски сайт не е лоша, пък и не е (много) трудна :)

we choose

Но нали сайта по някакъв начин трябва да функционира. Кой ще пише новините?
 
състезанието не е в това колко време ще работи сайта , а как ще бъда направен като дизайн и система.Това дали ще работи никой не го интересува.
 
deam0n каза:
Впрочем имам лек проблем с пича с когото съм в отбор :D Писах му ЛС преди около седмица и дори още не го е прочел.
Надявам се да се появи , иначе ще ти стане зор да правиш всичко сам. Може и колкото и да е гадно и до финал да не стигнеш :( , защото твоя колега го няма и отбора пропада.
Следва дисквалификация :( .


МОЛЯ, всички отбори да побързат с избора на тема в играта.
В петък трябва да започне и анкетата за избор на тема.
За това искам да предлагате конкретни предложения.

Пример:

ПРЕДЛОЖЕНИЕ 1 на: "Програмист: Петкан, Дизайнер: Иванка" - форма за контакти с обратна връзка с подателя.
ПРЕДЛОЖЕНИЕ 2 на:"Програмист: Божидар, Дизайнер: Калинка" - книга за гости.
ПРЕДЛОЖЕНИЕ 3 на:"Програмист: Силвия, Дизайнер: Христомир" - дневник.

Гласуването протича поименно:
Програмист: 1, Дизайнер: 1 - гласуват за ПРЕДЛОЖЕНИЕ 1
Програмист: 2, Дизайнер: 2 - гласуват за ПРЕДЛОЖЕНИЕ 3
Програмист: 3, Дизайнер: 3 - гласуват за ПРЕДЛОЖЕНИЕ 1
Програмист: 4, Дизайнер: 4 - гласуват за ПРЕДЛОЖЕНИЕ 1
и т.н.
Избираме ПРЕДЛОЖЕНИЕ 1 на: "Програмист: Петкан, Дизайнер: Иванка" - форма за контакти с обратна връзка с подателя.

НЕ пропилявайте свободата която имате!
Изберете възможно най-бързо тема !




Кога ще се обяви старта ?
След окончателното разпределение на отборите в срок до една седмица ще започне самата игра.В тази седмица преди играта ще се отвори тема с предложение каква да бъде задачата в играта.

Как ще се избере темата в играта и кой може да избира и предлага ?
Единствено отборите имат право да изберат и предлагат каква ще е тяхната задача.Гласуването ще прочете поименно, без анкети.Примерно отбор "Програмист: Петкан, Дизайнер: Иванка" пишат в дадената тема за гласуване , че избират предложение 3 и т.н. всички отбори гласуват.Предложението с най-много гласове това ще е задачата в играта.Ако се случи две или повече предложения да са с еднакъв резултат от вота следва дуспи и се гласува на нова само едно от тези тези две или три предложения кое ще е и т.н.

Какво може да ползваме в играта ?
Може да се използват най-различни технологии но е задължително програмиста и дизайнера да се комбинират в техните действия.Демек всичко може да ползвате, всякакви езици и прочие.

Какво е забранено, кога ще има дисквалификация ?
Ако от даденият отбор, примерно програмиста не е направил каквото трябва или дизайнера и не се предали на време своя проект, целия отбор ще бъде дисквалифициран.
Ползването на готови системи темплейти и други.
Манипулация на вота.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе