Автоматично логване след регистрация

FreeStylerz

Registered
Може ли да ми дадете кодчето при което след регистрация(когато изпише вие се регистирахте успешно) да го пренасочва към loginreg.php и да го логва или да не го пренасочва и пак да го логва :)
 
При успешна регистрация слагаш избраното име и парола в една сесиика, пренасочваш към посочената от теб страница и използваш данните от сесията за потребителски вход(както обикновено, с тази разлика, че няма да чакаш данни от $_POST, а направо ще ги вземаш от $_SESSION).

Нищо сложно, пробвай сам и ако не успееш покажи до къде си стигнал.
 
Сега немога така че само слагам поста и утре ще пробвам нещата :) След като го направя или неуспея ще ЕДИТ поста ;)

Значи кода трябва да излежда така
$username = $_POST['username'];
$password = $_POST['password'];
$reguser = $_SESSION['username'];
$regpass = $_SESSION['password'];
И после да направя нов файл в който да се пренасочва и да ползва тези сесии ?
 
Близо си.

Хипотетично потребителят е натиснал submit бутона.
Следователно си започнал да извличаш информацията от формата, както посочваш:

Код:
$username = $_POST['username'];
$password = $_POST['password'];
....
и така нататък.

След това се предполага, че идва ред на проверките за потребителското име, паролите и прочие.

И накрая ако всички проверки върнат истина(т.е. потребителя е попълнил правилно формата), вземаме горе-посочените данни($username, $password) слагаме ги в сесия и извеждаме съобщение на потребителя, че регистрацията е успешна и пренасочваме към страницата за вход.

От там вече можеш да пуснеш една провека дали стойността на $_SESSION е празна.
Ако е празна, значи потребителя е влязал в страницата за да се логне ръчно(т.е. сесията е празна => следователно се предполага, че има регистрация).

Ако в сесията има информация използваш нея, вместо данни от $_POST масива и логваш потребителя в системата.

Пак казвам, не е нищо сложно. Не ми е проблем да ти напиша кода, просто се пробвай сам и помисли малко.

Толкова от мен, успех.
 
След като си направиш всички проверки и филтрираш информацията, правиш запис в базата данни. Данните, които са вкарани в базата ги вкарваш в една сесия, данните от която използваш за логин след това. Всичко в два файла и един header()
:D
 

Горе