нова джитка

SandPrince каза:
PHP_Masters каза:
Имам доста странна идея за игра, но не знам дали е по темата на игрите които правите.

Всеки да представи своя мобилен телефон по най-добрия начин в направен от PHP сайт за игри за телефона, програми,музика, хакове,теми, уроци на всякакви теми

това е :)

аз нещо не схванах :shock:
сайт за мобилиния телефон който притежаваме така ли?
точно така :)
 
Надявам се поне идните дни да има някои идеи, за които да се гласува каква ще е бъдещата игра. По време на почивките лично аз имам доста свободно време чудейки се с какво да го запълня. :wink:
 
Сетих се за една идея..
Събират се в отбор 2-ма програмиста и 2-ма дизайнера
Целта на играта е да се направи нещо бързо, но качествено...
Примерно "отбор 1" имат за задача да направят сайт на фирма, "отбор 2", сайт на някакъв проект или училище.
И така задачите примерно ще се дадат идеи в една тема за сайтовете и после ще се разпределят по отборите.

В тази игра, отборите ще са все едно фирма за изработка на краен продукт(сайт, работещ), по поставени условия.
 
Трудно е 2ма дизайнера и 2 програмиста да работят по 1 и същ проект. Като знаем, че някои от потребителите няма да имат възможност да изпълнят задачата особено в кратък срок. Доста по-трудно е да се разгадае кода на някой друг отколкото ти да го напишеш сам. :?:
 
Добре де, прав си, идеята беше в бързината на работа, но май няма да стане, ще трябва 1 прог. и един дизайнер...
мо)
Иначе как ви се струва идеята, на мен ми е малко тъпа, защото пак ще има разновидност на проектите и може един училищен сайт да се окаже по-лесен от сайт на фирма(пример само), може би трябва да се подберат условията за всеки един проект поотделно.
Не знам.
 
rosko каза:
Добре де, прав си, идеята беше в бързината на работа, но май няма да стане, ще трябва 1 прог. и един дизайнер...
мо)
Иначе как ви се струва идеята, на мен ми е малко тъпа, защото пак ще има разновидност на проектите и може един училищен сайт да се окаже по-лесен от сайт на фирма(пример само), може би трябва да се подберат условията за всеки един проект поотделно.
Не знам.
точно това му е трудното на такъв проект.
Аз си мислех да се направят например модове за Greesmonkey, които да работят за туриста и модът който е най userfriendly и има най-добри свойства да спечели ... лошото е че е май става само на javascript да се пишат модовете ...
 
Замисъла ми е друг - все едно отбора е една фирма, която предлага такива услуги, аз отивам при тях и им казвам какъв сайт искам, това в случая ще го направи админ..
 
Аз съм за клонирането на WT, но да не се използва готова система за форума, а да е писан.. ?!? :?
 
kWo_2 каза:
Аз съм за клонирането на WT, но да не се използва готова система за форума, а да е писан.. ?!? :?
Имаш ли идея колко време ще трябва да се напише 1 форумна система? Срока за играта тогава ще е прекалено дълъг.
 
human каза:
kWo_2 каза:
Аз съм за клонирането на WT, но да не се използва готова система за форума, а да е писан.. ?!? :?
Имаш ли идея колко време ще трябва да се напише 1 форумна система? Срока за играта тогава ще е прекалено дълъг.

това е цаката..
ако трябва ще се прави от 2 - ма
а иначе ако е с вграждане на готов се знае, че ще стане лесно нали :?

btw играта за SEO - то колко време продължи?
 
Не целта е да се направи една интересна и достъпна за всички игра. Не е голяма частта от потребителите, които могат да се справят с това или ако могат то тогава ще е за много време. Не всеки може да отделя по 2-3 часа дневно.
 
А и също другото е да може след края на играта някои от проектите да могат да се ползват :)

Когато се клонира сайта, какво се постига, ще може ли той да се използва после?

П.П. - админа не се показва, май боядисва яйца :)
 
Според мен с играта ВТ Клонинг ще има проблеми ... не съм сигурен какви, ама така ми се струва :) Ама като решите - ще клонираме :p

Имам един контролен въпрос - като беше играта програмист и дизайнер в екип оценяваше се само по сайта или и по кода ?

Ако е било само по сайта сега може да има игра, в която да се оценява и по начина на писане ... ако е било така - сега може да се оценява само функционалността на сайта. :)

Иначе определено идеята за някакъв проект измислен от admin, който да реализират екипите е най-добра за мен ;)
 
Много ми се иска да се оценява и да се гледа най-много функционалнастта на сайта.
Това за кода е дабра идея, но който знае да пише на ООП ще има предимство :?
 
rosko каза:
Много ми се иска да се оценява и да се гледа най-много функционалнастта на сайта.
Това за кода е дабра идея, но който знае да пише на ООП ще има предимство :?
:D е просто няма да получиш например 10/10 оценка на сайта ами 9/10 ако се гледа кода, не е чак толкова фатално ... а и има много повече предимства ако е написано обектно ориентирано.
А какво мислите за моята идея ?
 
Защо да не е видео урок на НЕКОМПЮТЪРНА тема?

Гледма започнаха да се въдят "вибоксъри" и очевидно имат успех.
 
Ами то никой не е казал да не е такава, но може би, защото тук форума компютри(в общ смисъл).
Не знам.

@SveXteZ - Идеята ти е добра, но те сам си казал недостатъка - JavaScript, макар, ме един програмист би трябвало да може да работи и с него... :) :?:
 

Горе