Проблем с носа

dashe

Registered
Някой случайно да има проблеми със носа или само аз... :?
Не се издържа от няколко дена.Нон стоп запушен особено вечер като лягам.
По-принцип ползвам капки нон стоп Ксилометазолин ама сега не вършат работа.
Ползвал съм и Африн ама ми казаха че съм се бил пристрастил към тях и ги спрях. :D
Та въпроса ми е нз какво да изпробвам нещо.То така не се издържа особено във тези жеги не знам какво ще правя :? :roll:
 
Мен едно време кога бях 2 шепи от земята и боледувах редовно, ме гърчеха със сок от лук...отвратително е, ама действа.
 
Vibrocil - страшно помага и не е гаден.
Аз имам вроден хроничен ринит (т.е. носът ми е постоянно (или през по-голяма част от времето) запушен) и като малък, когато ринитът бе доста кофти нещо, ползвах виброцил
 
На алергична основа е според мен.
Едното ми дете някой път (примерно снощи) не е спало въобще.
От месец не е имало проблеми но снощи стана страшно. Освен през носа и през устата вече не мжоеше да диша.

Специално носа и се запушва на алергична основа.
Постоянно запушен е и дори е опасно за зъбите. Деформират се защото свиква да диша през устата.

Моля те, провиери да не е алергия.
Много прилича на настинка (хрема) но не е.
Надявам се при теб да не е така.
По добрият вариант е просто да си настинал и затова да ти е запушен.
 
admin каза:
На алергична основа е според мен.
Едното ми дете някой път (примерно снощи) не е спало въобще.
От месец не е имало проблеми но снощи стана страшно. Освен през носа и през устата вече не мжоеше да диша.

Специално носа и се запушва на алергична основа.
Постоянно запушен е и дори е опасно за зъбите. Деформират се защото свиква да диша през устата.

Моля те, провиери да не е алергия.
Много прилича на настинка (хрема) но не е.
Надявам се при теб да не е така.
По добрият вариант е просто да си настинал и затова да ти е запушен.
Ами не съм настинал и здрав да съм кел файда.
Ходих даже на лекар уши , нос , гърло предписами един вазелен и един спрей.Няма и не мърдат.
А относно да си духам носа.
Толкова се напувам и нищо не става че чак ушите ми пръстят.
Просто напрао не се изд ръжа :roll: :?
@THC ще зема да го пробвам нз :wink:
 
Алергия. Баща ми е така всяка пролет. Не спира да киха и да подмърча, а ако излезе сред природата, направо му почервеняват очите. Почна се преди месец и най-зле беше като отидохме на село.
 
Мале като се замисля и аз съм така :(. При мен е малко по-леко положението от това което вие описвате, но пак не ми е комфортно.
 
И аз целогодишно подсмърчам, духам си носа и толкова. Ако нямаш какво да изсекнеш значи се е превърнало в навик и го правиш без нужда. Просто спираш :lol: . Виж, ако е алергия е друго нещо.
 
K0ceTo каза:
И аз целогодишно подсмърчам, духам си носа и толкова. Ако нямаш какво да изсекнеш значи се е превърнало в навик и го правиш без нужда. Просто спираш :lol: . Виж, ако е алергия е друго нещо.
Боледувам толкова рядко, че като се разболея имам чувството че на ново се уча как се кашля и киха :D, но това е гадно. Нямам какво да изкарам дори за да кихна ... понеделник ще отида при личната лекарка, дано да не е алергия, че не искам да се тъпча с хапове :(
 
И аз бях така миналото лято и сека вечер капки..
Ходих на лекар и ми казаха че имам възпаление над носа и ще трябва да ми се направи операция като навърша 18 години..
 
Ее, тъкмо мислех да пускам тема поради същата причина.
При мен се появи преди около месец и половина, два.
В началото мислех, че са стандартните настинки, които обикновено почват от запушен нос, после до възпалено гърло и т.н.
Но уви, една-две седмици бях със запушен нос и до там, докато не почнах да се съмнявам за някаква алергия.
Много е гадно особено, когато съм вънка кихам през 5 минути, но не знам каква би била тази алергия, която се появява за първа година. До колкото знам имаш ли алергия страдаш постоянно от нея, а това при мен е за първи път.
Днес си плащах здравните осигуровки и мисля другата седмица да навестя личния лекар.
 
HunteR каза:
Ее, тъкмо мислех да пускам тема поради същата причина.
При мен се появи преди около месец и половина, два.
В началото мислех, че са стандартните настинки, които обикновено почват от запушен нос, после до възпалено гърло и т.н.
Но уви, една-две седмици бях със запушен нос и до там, докато не почнах да се съмнявам за някаква алергия.
Много е гадно особено, когато съм вънка кихам през 5 минути, но не знам каква би била тази алергия, която се появява за първа година. До колкото знам имаш ли алергия страдаш постоянно от нея, а това при мен е за първи път.
Днес си плащах здравните осигуровки и мисля другата седмица да навестя личния лекар.
http://www.zewa.bg/general-information/what-is-hay-fever.html
Аз се съмнявам за това ... но честно казано ме мързи да намеря още инфо за него.
 
Аз и брат ми имаме същия проблем. Той ходи на лекар и излезе ,че има синузит. Нагревки , работи , но без значителен ефект.
От 2 години , че и повече постоянно си нося капки за нос , понеже повече от 4 часа след слагането им отново се запушва. Не максимално , че да не мога да дишам , но полудявам когато дишането ми е затруднено.

Не знам какво да правя вече. :roll:
 
misho каза:
Алергия. Баща ми е така всяка пролет. Не спира да киха и да подмърча, а ако излезе сред природата, направо му почервеняват очите. Почна се преди месец и най-зле беше като отидохме на село.
Аз лично точно от тва страдам.. Сега пролетта просто не се търпи, но засега отчасти се спасявам с КУЗИХРОМ(спрей за нос)..
 

Горе