Windows 8 = 604лв !!! Честито на нас данъкоплатците...

Е, ама те само икономисти събрани там, бе :D Да им сложат по един Линукс и тея 58 милиона да ги похарчат за нещо по-важно.
Накрая какво, дават 604лв. за бройка и накрая не могат да работят на Windows 8 и "системата даде ерор" :D
 
604 лв за нова версия на пасианса.
Sohardcore.jpg
 
Аз искам да споделя една положителна новина - Проект на „Линукс за българи“ и МТИТС (Внедряване на свободни технологии в държавната администрация).

За жалост, дни преди внедряването на системата се оказва, че в министерството е закупен нов скенер, който нямо драйвери за Linux. Ако тук има хора, които могат и искат да помогнат с разработването му, нека бъдат така добри и се включат (информация).
 
misho каза:
Аз искам да споделя една положителна новина - Проект на „Линукс за българи“ и МТИТС (Внедряване на свободни технологии в държавната администрация).

За жалост, дни преди внедряването на системата се оказва, че в министерството е закупен нов скенер, който нямо драйвери за Linux. Ако тук има хора, които могат и искат да помогнат с разработването му, нека бъдат така добри и се включат (информация).

Може да пуснеш една тема във форума на nau4i.me. Там също се мяркат много програмисти и фенове на linux, а също така може да пишеш и в блога на gatakka. Сигурен съм, че ще се намери кой да помогне. Аз щях, but not enough knowledge :)
 
Аз пък прочетох, че може да се вземе и за 60 - 30 лева, ако имаш вече някакъв уиндоус :
Според официалната информация, до края на януари 2013 г., потребителите, които имат компютри с инсталиран Windows XP, Windows Vista или Windows 7, могат да закупят и изтеглят онлайн Windows 8 Pro на приблизителна крайна цена 58,66 лв (еквивалент на 29,99 евро) . Потребителите с Windows 7 компютри, закупени между 2 юни 2012 г. и 31 януари 2013 г. в над 140 страни по света, могат да изтеглят Windows 8 Pro на цена от 29,32 лв.
http://pcworld.bg/20249_nastapi_denyat_na_windows_8 :)
 
critrate каза:
........

не разбирам от linux иначе бих се преместил на него.

Ми не е трудно, премести се и ще видиш, че линуксът е хубаво нещо, но без уиндоус не може заради периферия, приложения и най-вече ще ти омръзне да търчиш до съседа за да видиш как изглеждат промените на сайта ти под Windows. :D
Изглежда това за 60 - те лева е само промоция за онлайн надграждане на един компютър:
http://windows.microsoft.com/bg-BG/windows-8/terms-conditions
без инсталационен диск.
Интересно ще бъде, ако някой е пробвал да сподели впечатления....
 
Doris каза:
critrate каза:
........

не разбирам от linux иначе бих се преместил на него.

Ми не е трудно, премести се и ще видиш, че линуксът е хубаво нещо, но без уиндоус не може заради периферия, приложения и най-вече ще ти омръзне да търчиш до съседа за да видиш как изглеждат промените на сайта ти под Windows. :D
Изглежда това за 60 - те лева е само промоция за онлайн надграждане на един компютър:
http://windows.microsoft.com/bg-BG/windows-8/terms-conditions
без инсталационен диск.
Интересно ще бъде, ако някой е пробвал да сподели впечатления....


Че сайта да не зависи пък от операционната система :D
 
TryMe каза:
Че сайта да не зависи пък от операционната система :D

Има начини да се пусне IE на Linux, но последните версии все са проблемни:
http://www.tatanka.com.br/ies4linux/page/Main_Page
И ако ги нямаш, как ще знаеш това дето го правиш как се вижда на тях?
 
Ехоооо, някой да е чувал за виното(добре познатия в линукс средите Wine)? С него можете да си пуснете и ИЕ и Файърфокс за Уин и Фотошоп за Уин!

Извинявам се на автора на темата, че му я цапаме с "линукс глупости" :D
 
rosko каза:
Ехоооо, някой да е чувал за виното(добре познатия в линукс средите Wine)? С него можете да си пуснете и ИЕ и Файърфокс за Уин и Фотошоп за Уин!

Извинявам се на автора на темата, че му я цапаме с "линукс глупости" :D


Много сте интересни. Защо ми е да пускам ИЕ ? Или защо да пускам Уиндоуски Firefox под линукс ? Каквато е мозилата под уиндоус такава е и под линукс.
Колкото до ИЕ, най-малкото е че вече ще задължавам хората да сменят браузъра си.

Както и да е, край на темата, че се оспами.
 
rosko каза:
Ехоооо, някой да е чувал за виното(добре познатия в линукс средите Wine)? С него можете да си пуснете и ИЕ и Файърфокс за Уин и Фотошоп за Уин!

Извинявам се на автора на темата, че му я цапаме с "линукс глупости" :D

Глупости е да правим някакви фитнеси, за да пуснем програма която не поддържа дадена ОС.

Doris каза:
Интересно ще бъде, ако някой е пробвал да сподели впечатления....

За 58.65 лв получаваш ъпгрейд от легално ХР/Виста/7 - почти за без пари :) И си заслужава - най-важното.
 

Горе