Разлика между основен и адон домейн

Doris

Registered
Здравейте,
Как мислите, има ли разлика в индексирането на основен и адон домейн? При "Извличане като Google" в "Инструменти за уеб администратори" на Гугъл се получават съществени разлики. За сайтове с адон домейн излиза ето такъв ред:
Код:
Cache-Control: no-store, no-cache, must-revalidate, post-check=0, pre-check=0
Pragma: no-cache
Това навярно оказва влияние, как да се оправи?
 
Doris каза:
Здравейте,
Как мислите, има ли разлика в индексирането на основен и адон домейн? При "Извличане като Google" в "Инструменти за уеб администратори" на Гугъл се получават съществени разлики. За сайтове с адон домейн излиза ето такъв ред:
Код:
Cache-Control: no-store, no-cache, must-revalidate, post-check=0, pre-check=0
Pragma: no-cache
Това навярно оказва влияние, как да се оправи?
Това са разни хедъри които се подават от сървъра в httaccess файл-а до колкото знам,и просто трябва да сложиш дадените правила,кеш-ът е за да се зарежда по-бързо сайта тоест браззърът да си запише необходимите картинки и други за да не се зарежда сайта от нета а от компютъра.
Принципно аддон домейнът за гугъл май няма проблем,но се счита за несериозен сайт като цяло се има доверие на домейна а не на под-домейна.
 
Google няма как да знае дали един домейн е addon или не тъй, че не виждам защо би било проблем. :)
 
В httaccess файл-овете и на двата сайта няма нищо за кеш контрол, те, впрочем, са писани от мен.
Изглежда някък от хостинга подават тази информация... Даже не разбирам всичко какво означава, какво е това "must- revalidate" и за какво се отнася?
 
Doris каза:
В httaccess файл-овете и на двата сайта няма нищо за кеш контрол, те, впрочем, са писани от мен.
Изглежда някък от хостинга подават тази информация... Даже не разбирам всичко какво означава, какво е това "must- revalidate" и за какво се отнася?
Подава се от сървърът не от htaccess ,щом е празен може да се зададе наново ,но то реално не засяга гугъл както казах,а само кешът на браузърът тоест бързината на зареждане.
За кешът може да прочетеш тук:Изчерпателна информация
Иначе конкретно за must-revalidate примам ,че не знаеш english, Означава че ако кешът е включен и тази опция е включена то тогава ще се поднови(ревалидира)

Кеш контрол на български

@qazxsw не би било проблем а по-скоро сайтът ще се приеме за по-малко "ценен" и "достоверен" , а да не говорим,че и хората ще го подценят (ах тоя щом не си е дал парите за домейн т'ва сигурно не е много сериозен сайт няма изобщо да го кликам) :)
 
Може би разликата идва от това, че страницата на сайта с адон домейна е по-голяма и се зарежда за повече време. Възможно ли е да има някакво време за зареждане, над което Гугъл ботът проверява за кеш? Или гледа големината на изтегления файл?
 
Hous каза:
@qazxsw не би било проблем а по-скоро сайтът ще се приеме за по-малко "ценен" и "достоверен" , а да не говорим,че и хората ще го подценят (ах тоя щом не си е дал парите за домейн т'ва сигурно не е много сериозен сайт няма изобщо да го кликам) :)

Не съм сигурен дали автора на темата говори за addon или sub domain защото има голяма разлика. На всякаде до сега е споменал addon което означава към хостинг акаунта си да закачиш още 1 домейн (цялостен).
 
За addon домейн говоря - 2 сайта на един хостинг - единият с основен домейн, другият с адон. Като видях разликата при извличането реших, че е от различното състояние на домейните, но може би не е от това.
 
Doris каза:
За addon домейн говоря - 2 сайта на един хостинг - единият с основен домейн, другият с адон. Като видях разликата при извличането реших, че е от различното състояние на домейните, но може би не е от това.
Моя грешка,аз взех addond домейн за sub domain.
При аддон домейн не мисля,че ще има какъвто и да е проблем.
 
Doris каза:
Може би разликата идва от това, че страницата на сайта с адон домейна е по-голяма и се зарежда за повече време. Възможно ли е да има някакво време за зареждане, над което Гугъл ботът проверява за кеш? Или гледа големината на изтегления файл?
И да следи времето за зареждане , то няма да повлияе на позицията на сайта.Това за кешът е чисто и просто начин за "олекотяване" на сайта както можеш да прочетеш навсякъде в нета.
 
Струва ми се, че все пак скоростта на изтегляне влияе на Гугъл, иначе защо ще я отчита и даже да прави статистика.
Благодаря за линковете, надявам се да са ми от полза :)
 
Влияе до толкова ,че ако имаш един сайт със 5 картинки на 1 страница и един сайт със 50 реда текст, според теб дали този с текста ще му е проблем?
По-скоро е за статистика,самия гугъл бот не мисля,че ще даде голяма разлика при indexirane.
Като цяло зависи самия сайт за какво е и как е структуриран и разбира се най-вече дали има видео/аудио/изображения/flash с големи размери , останалото не е проблем (освен ако нямаш някаква база данни със 1,000,000+++записа и бавна заявка).

:)
 

Горе