Университет с изучаване на програмиране

IzKuFeLiQqQqQ

Registered
Здравейте колеги! :) Дойде и моята година на абитурент и в качеството си на такъв, следва че трябва да се ориентиран към ВУЗ... Знам че някои от вас са големи и предполагам знаете някой университет със софтуерно инжинерство, уеб програмиране, десктоп програмиране, или въобще нещо в сферата на софтуера и програмирането. Бихте ли ми дали предложили такива ВУЗ-ове, не зависимо дали са в БГ или някъде из чужбина или по-точно Европа(с обучение на английски)...

Благодаря предварително! :)
 
Съвет - бягай от БГ. Ако останеш, ще гледаш още и още резил.

Ето ти едно предложение - http://rekrutacja.pwr.edu.pl/content/dam/rek/site/B2ComputerScience.pdf в Politechnika Wroclawska (Wroclaw University of Technology). Сега съм в English Preparatory Course и догодина съм в CS. :) Обучението (освен prep courses) за ЕС студенти е безплатно.
 
Тази година и аз съм абитуриент.. :twisted: :twisted:

За сега съм се насочил към Софийския със софтуерно инженерство, но още се колебая. Та и аз ще се радвам ако тези, които вече са минали по този път изкажат мнение.
 
t0shk0 каза:
Тази година и аз съм абитуриент.. :twisted: :twisted:

За сега съм се насочил към Софийския със софтуерно инженерство, но още се колебая. Та и аз ще се радвам ако тези, които вече са минали по този път изкажат мнение.
И аз съм така :) . Почти сигурен съм, че ще кандидатствам там.
 
djman каза:
Съвет - бягай от БГ. Ако останеш, ще гледаш още и още резил.
какво мислиш, че се опитвам да направя...ама трябва да имам и backup план в БГ :D

И ако може...дай ми повече инфо за това което ми даде...ти си там така ли?
 
Моят бекъп план за БГ беше НБУ - мрежи на английски език. Според мен това е единственият що-годе нормален университет в БГ, макар че нямам лични наблюдения))

Иначе, кандидатстването в Politechnika Wroclawska става като
- изкараш TOEFL/IELTS (ако искаш директно да почваш с материала)
- преведена на полски диплома за средно образование
- попълнен application form

Бих казал че е доста лесно :)

Защо избрах Полша - бях тук преди 2 години и въпреки че преди това нищо не знаех за нея, страшно много ми хареса. След малко търсене и намерих университета, който има това, което ми трябва. Също така лично за мен е по-родно място, защото има много общо с Русия (аз съм от там), Украйна (често съм там) и го няма тоя cultural shock. Примерно, бил съм в Англия и знам, че щеше да ми е супер трудно да се адаптирам там. А също така обучението е безплатно за студенти от ЕС (специално за това уни) - което си е плюс. Живота също е сравнително евтин (храната е по-евтина от БГ).

Който има въпроси, с удоволствие ще отговоря. :)
 
Аз съм много доволен от ФМИ към Софийския. По-точно специалност Компютърни науки. Прегледай програмата на КН и Софтуерно инженерство и реши сам.
 
StormBreaker каза:
Аз съм много доволен от ФМИ към Софийския. По-точно специалност Компютърни науки. Прегледай програмата на КН и Софтуерно инженерство и реши сам.
В КН или СИ има повече математика?
 
IzKuFeLiQqQqQ каза:
Здравейте колеги! :) Дойде и моята година на абитурент и в качеството си на такъв, следва че трябва да се ориентиран към ВУЗ... Знам че някои от вас са големи и предполагам знаете някой университет със софтуерно инжинерство, уеб програмиране, десктоп програмиране, или въобще нещо в сферата на софтуера и програмирането. Бихте ли ми дали предложили такива ВУЗ-ове, не зависимо дали са в БГ или някъде из чужбина или по-точно Европа(с обучение на английски)...

Благодаря предварително! :)

В момента уча в Kingston University London . Живея в Лондон от около 7 години, но в моя курс има 2ма - 3ма българи които са завършили средно в България и са се преместили в Лондон за да карат визше, което показва, че не е невъзможно.

Курса който правя е http://www.kingston.ac.uk/undergraduate-course/software-engineering-bsc-2014/ , за програмиране се изучава Java (ако влезеш с Games Development ще изучаваш C++). След втората година от курса ти се дава възможност за 1 година да си намериш работа някаде в чужда страна университета има връзки със софтуерни компании в Испания, Америка и Япония. След 1 година работа можеш да се върнеш за последната 3-та година от образованието ти. Така завършваш и с визше и с трудов стаж който доста ще ти помогне в търсенето на работа.

Недостатъци на това да учиш в UK:
- Цената на година в университет е £9,000 (£27 000 общо). - Правителството може да ти отпусне заем ако отговаряш на специфични критерии , но ако смяташ след това да се връщаш и работиш в България този заем няма да го изплатиш скоро.

- Да живееш в UK е доста скъпо. Да, има общежития и т.н. , но пак си е в пъти по скъпо в сравнение с други страни в европейският съюз.
 
tedo96 каза:
StormBreaker каза:
Аз съм много доволен от ФМИ към Софийския. По-точно специалност Компютърни науки. Прегледай програмата на КН и Софтуерно инженерство и реши сам.
В КН или СИ има повече математика?

В КН се учи повече програмиране. Мисля, че това е правилния въпрос :)
 
Погледна ли 'Компютърни Науки' във Великотърновския университет "Св. св. Кирил и Методий" ?

Там се учи C++,Java и т.н.т.
 
Аз ще гледам ако мога да уча в САЩ, ако успея да бъда приет в някой топ 10 Computer Science университет би било супер, но още е под въпрос.
 
О бих се метнал при Наков на момента :/...проблема ми е,че ми трябва сертификат за бакалавър от признат университет,за да се развия по-добре :)
 

Горе