pCloud, Dropbox...?

misho

Registered
Замислям се да си взема 100GB в pCloud или Dropbox, вместо да държа разни неща на хостинга, където ми е сайта. Имате ли впечатления от двата сайта (а може би и някой друг)? И сещате ли се за по-евтини алтернативи?
Разликата в цените на pCloud и Dropbox е доста голяма - 5 към 10 долара/месечно. :?
 
Прочети много добре Privacy Policy-то на Dropbox. До колкото разбирам английски, пише, че могат да използват файловете ти, понеже ползваш техния сайт или нещо от рода.
 
cloud.mail.ru - 100GB безплатно cloud пространство за съхранение на файлове, добра скорост на upload / download, мултиплатформен. Вероятен минус - руски език. Не съм гледал дали има опция за смяна.
 
eLite каза:
cloud.mail.ru - 100GB безплатно cloud пространство за съхранение на файлове, добра скорост на upload / download, мултиплатформен. Вероятен минус - руски език. Не съм гледал дали има опция за смяна.
Аз го ползвам в момента и не съм имал проблеми.
 
Revelation каза:
Прочети много добре Privacy Policy-то на Dropbox. До колкото разбирам английски, пише, че могат да използват файловете ти, понеже ползваш техния сайт или нещо от рода.

Това до колкото съм чувал се отнаса за Google Drive. Сега погледнах Provicy-то на Dropbox и не видях такъв текст. Може да не съм го видял .. но все пак.
 
semprom каза:
Revelation каза:
Прочети много добре Privacy Policy-то на Dropbox. До колкото разбирам английски, пише, че могат да използват файловете ти, понеже ползваш техния сайт или нещо от рода.

Това до колкото съм чувал се отнаса за Google Drive. Сега погледнах Provicy-то на Dropbox и не видях такъв текст. Може да не съм го видял .. но все пак.
Аз си мисля, че няма значение от клауда... всичките виждат/следят кой какво качва. Мисълта ми е по-скоро да не се качват разни конфиденциални информации..
 
До преди няколко месеца използвах Dropbox и ми вършеше страхотна работа. Но откакто се появи този pCloud (който се оказа БЪЛГАРСКА компания), ми стана интересно и реших да го пробвам.

Като Dropbox и pCloud е мултиплатформен, инсталирах си го на андроида и на компютъра и всичко ми работи - изненадващо по-бързо от Dropbox.

Виждам, че eLite е дал доста добра алтернатива на pCloud - cloud.mail.ru с тези си 100GB безплатно, докато клауда дава само до 20GB с някви бонуси.

Аз лично го ползвам, за да си слагам видеата и музиката там. Имат много як плеър. Честно казано с това ме спечелиха и ме накараха да оставя Dropbox - там не можеш да си слушаш музика или гледаш видеа.

Бе, общо взето мен storage-a не ме притеснява - 5$ за 100GB са нищо на месец при положение какво мога да правя с файловете си вътре в Web-a. Имат и синк-а за компютъра, както е при Dropbox, само че можеш да синкваш няколко папки, а не само една..

Не съм пробвал руския клауд, ама pCloud си го има и на БГ, така че... ето ви и линк, ако не ви мързи - https://www.pcloud.com/bg/index.html
 
Аз щях да питам за впечатления от yandex disk, обаче видях че безплатния план е само 10Гб и се отказах :oops:
А cloud.mail.ru направо избиват рибата с тази услуга
 

Горе