CCF

dakata__92

Super Moderator
Здравейте! Кръстих си фрейма Code Core Framework (CCF). Какво мислите за кръщението на моя фрейм? Харесва ли Ви името, ако не как да го прекръстя според вас? :D
 
Code Core някак не ми е звучно, трябва да си кълча езика много :D може например SCF -> Small Creative Framework
 
teroristd каза:
Code Core някак не ми е звучно, трябва да си кълча езика много :D може например SCF -> Small Creative Framework
Хехехехе не е лошо като предложение. :D
 
Няма ли малко градивна критика. :cry: Толкова ли е зле, че чак не Ви се занимава да давате мнения? :( :D
 
dakata__92 каза:
Няма ли малко градивна критика. :cry: Толкова ли е зле, че чак не Ви се занимава да давате мнения? :( :D
Не мога да разбера какво толкова очакваш като коментари за име на фреймwork :D:D смисъл това е просто име :)
Ако разясниш какво по-точно прави твоя фреймwork (което донякъде мога да предположа от сегашното име) може би ще дойдат повече идеи :?:
 
stoqnski каза:
дай демо да видим е :D
За демо не е готов още. Много от нещата не съм му ги настроил добре. Библиотеката му не е пълна и абе доста работа си трябва докато стигне до демо. :D
 
dakata__92 каза:
stoqnski каза:
дай демо да видим е :D
За демо не е готов още. Много от нещата не съм му ги настроил добре. Библиотеката му не е пълна и абе доста работа си трябва докато стигне до демо. :D
А какво прави тоз framework? (или още е тайна)
 
anonimen каза:
dakata__92 каза:
stoqnski каза:
дай демо да видим е :D
За демо не е готов още. Много от нещата не съм му ги настроил добре. Библиотеката му не е пълна и абе доста работа си трябва докато стигне до демо. :D
А какво прави тоз framework? (или още е тайна)
Нищо интересно най-базовите неща. Самата функционалност и всичко останало е във библиотеката на фрейма.
 
dakata__92 каза:
anonimen каза:
dakata__92 каза:
За демо не е готов още. Много от нещата не съм му ги настроил добре. Библиотеката му не е пълна и абе доста работа си трябва докато стигне до демо. :D
А какво прави тоз framework? (или още е тайна)
Нищо интересно най-базовите неща. Самата функционалност и всичко останало е във библиотеката на фрейма.
Ахаа значи освен фрейма имаш и библиотека, с която той работи? В такъв случай не трябва ли да дадеш име на библиотеката и след това на фрейма?
 
Неее ме разбрахте. Работната рамка си има някаква основна функционалност. Лоадър на неймспейсове, ядро викащо ерор хендлъра лоадъра и зареждащо конфигурационните файлове и правещо връзка с базата данни при нужда провайдер на темплейт системи и др. От там нататък съм си създал папка library в която си създавам класове които реално да ми обработват всичко останало. Примерно сесиен хендлър, архиватор, ъплауд клас, каптча клас иии така нататък естествено ако биват извикани някъде иначе просто си седят и са съвместими с работната рамка и неймспеъсовете. Просто се чудя дали името Code Core Framework e горе долу смислено. Съкратено е CCF (си си еф).
 
Малко офтопик :) . Не знам тоя фреймуорк който правиш дали само ти мислиш да го ползваш или ще го пускаш някъде, ама едва ли ще станеш конкуренция на големите в бранша. Като за малък фреймуорк, тези инсталации и 1000 настройки според мен са напълно излишни. Само си създаваш главоболия. Ако го пуснеш и някой реши да го ползва, например аз, и видя такива работи директно ще ме откаже. По добре направи една хубава документация :?: .
 
teroristd каза:
Малко офтопик :) . Не знам тоя фреймуорк който правиш дали само ти мислиш да го ползваш или ще го пускаш някъде, ама едва ли ще станеш конкуренция на големите в бранша. Като за малък фреймуорк, тези инсталации и 1000 настройки според мен са напълно излишни. Само си създаваш главоболия. Ако го пуснеш и някой реши да го ползва, например аз, и видя такива работи директно ще ме откаже. По добре направи една хубава документация :?: .
Не съм стигнал до нея. И само аз мисля да си го ползвам, но реално ако е написан качествено ще е много лек удобен за ползване. Постоянно го преработвам, създадох му инсталаторче просто и така нататък. Сега му създавам глобална функция показваща статуса на приложението където и да е извикана. Абе ще стане. Като го напиша след време може да му пусна едно демо без библиотеката или нещо от сорта за да го разгледате. :)
 

Горе