Сбогом Туристи

грубите сметки показват , че за 14 години любимият ни турист е помогнал на почти 30 000 души многократно .
 
Приятели,
преди години и аз започнах оттук - особено по PHP и MySql и много неща научих!
С огорчение научавам че ще спре да работи през октомври...
Моля, нека намерим начин този хубав форум, тази добра идея да продължи да съществува и да бъде средство за обучение на млади хора!
Благодаря на създателя на този форум за идеята, за дългогодишните усилия в поддръжката и развиването на форума!
Бъдете здрави,
желая на всички ви успех!
 
Да се направи статично копие на форума + уроците и да се приключва с драмата.
така няма да има спам и проблем с пишман хакери.
 
Преди 8 години заминах за чужбина и точно от толкова години туриста
не е пипан.
Преди година се питах да включа трети страни (,които разполагат с ресурси) за да го обновят и възродят. Но след дълго забавяне се оказа, че приоритетите се променят и също като при мен - времето не достига .

Мога да намеря 10 човека, които ще обещаят да го поддържат и хостват
но с това само ще удължа агонията и ще го превърне в гротеска.

Полезното в туриста не бяха форумните мнения и уроците.
Полезна беше енергията в самото му създаване и много хора успяха
да използват тази енергия за да постигнат нещо.
Много от старите потребителите отдавна са се реализирали и вече не влизат тук. Няколко от тях сега работят като програмисти в България , Западна Европа (даже има няколко близо до мен) , а други стигнаха до Америка (имам уговорка да ходя на гости в Калифорния) .


web-tourist ми помогна много и промени тотално живота ми в личен и в професионален план.

Нека го запомним с добро и да го оставим да почива в мир.
 
admin, то точно умирането на енергията е проблемът. Никой не му се занимава. Само опяват на умряло. Копирането на сайта и местенето на нов домейн е просто опит да се съживят нещата, но желаещи нула (включително и аз). Иначе ако някой все пак го направи, то бих подкрепил едно ново развитие (с идеи и съдържание) в може би съвсем различна от настоящата посока на сайта.
 
Здравейте и от мен. Това е мястото, от което започна всичко. Имаше винаги човек, който да отговори дори и на най-глупавите ми въпроси и то без да критикува, както на повечето места. Някой път като се сетя и се чудя ако не беше тази помощ, с какво щях да се занимвам сега. Благодарен съм и гледам сега аз да споделям опита си и да помагам по същия начин, по който са ми помагали и на мен.

Ако има желаещи - може да направим една група във facebook, за да не губим връзка.
 
lam3r4370 каза:
Здравейте и от мен. Това е мястото, от което започна всичко. Имаше винаги човек, който да отговори дори и на най-глупавите ми въпроси и то без да критикува, както на повечето места. Някой път като се сетя и се чудя ако не беше тази помощ, с какво щях да се занимвам сега. Благодарен съм и гледам сега аз да споделям опита си и да помагам по същия начин, по който са ми помагали и на мен.

Ако има желаещи - може да направим една група във facebook, за да не губим връзка.

То има попринцип

https://www.facebook.com/groups/51371863613/
 
Има ли развитие по темата с помощ от потребителите? Някой преговаря ли с администратора за развитието на сайта или поне домейна да се използва с нов форум?
 
admin каза:
Преди 8 години заминах за чужбина и точно от толкова години туриста
не е пипан.
Преди година се питах да включа трети страни (,които разполагат с ресурси) за да го обновят и възродят. Но след дълго забавяне се оказа, че приоритетите се променят и също като при мен - времето не достига .

Мога да намеря 10 човека, които ще обещаят да го поддържат и хостват
но с това само ще удължа агонията и ще го превърне в гротеска.

Полезното в туриста не бяха форумните мнения и уроците.
Полезна беше енергията в самото му създаване и много хора успяха
да използват тази енергия за да постигнат нещо.
Много от старите потребителите отдавна са се реализирали и вече не влизат тук. Няколко от тях сега работят като програмисти в България , Западна Европа (даже има няколко близо до мен) , а други стигнаха до Америка (имам уговорка да ходя на гости в Калифорния) .


web-tourist ми помогна много и промени тотално живота ми в личен и в професионален план.

Нека го запомним с добро и да го оставим да почива в мир.

:?: :?:

за мен форумът си остава едно специално място, където срещнах много добри приятели, научих много и най-вече предадох и много от знанията, които бях научил на по-неопитни и винаги съм го правил с кеф и усмивка :)

Запомням го с добро, пожелавам на всички едно светло бъдеще и се сещайте за добрия стар форум ;)

оставям си и имейла(спам, ако ме набарат ботовете), ако все пак някой иска да се свърже с мен по някаква причина - devent@abv.bg

До нови срещи :lol:
 
Да се включа и аз, предвид че това е поредният ми профил (старите бяха блокирани поради идиотски и детински изпълнения от мен доста отдавна :D )

Ще запомня туриста с добро. Като тийнейджър бях доста активен тук (т.е. преди 10-тина години), като тук усвоих не-малко познания в областта на web development-а, намерих решения на проблеми, на някои - също помогнах за решаването на техните, на други - създадох такива (причината и за бан на един от предните ми профили :D )
Жалко, но и неизбежно е развитието на сайта в тази насока. Причини - бол, та се очакваше в един момент. Това, което можем да направим, за да се съхраним в известна степен е, да създадем facebook група (май някога имаше такава) или страница, където да поддържаме контакти, пък и да решаваме по някой друг казус :)
 
Здравей Web-Tourist.NET :?: !

Тази новина излезе след сърфиране в мрежата случайно, но предизвика в мен искрени чувства ... :cry: и спомени :?: към туриста !



Годините летят бързо.
Преди 14 години, започнахме всички да градим заедно несъзнателно каузата WT, която помогна на много сърфиращи туристи!
Всичко тук беше невероятно. Всяка искра, весел разговор, форумна среща винаги ме е зареждала с емоция. Всичко си спомням със всеки тук :?: :) admin, bafitu, mute, LiRiX, fena, jooorooo, perer, Soul_Stealler, B13_Savage, SandPrince, index, deam0n, HunteR, trevatа, bumer, Player_pz, всички... да не изпусна някой :wink: ... всички ;) ! И не само това, всяка теми, уроци, дизайн на сайта, всичко ... :)


Това не е само сайт, форум или платформа за взаимопомощ. Това е една енергия която всички ни привличаше. Тук научих много!

Всеки рано или късно тръгва по свой път. Аз също последвах моя път и се развих успешно в друга сфера. Въпреки, че от 9 години преустанових участието си в туриста, винаги в моето сърце има приятна следа и спомени от
вдъхновението Web-Tourist.NET :?: :?: :?: !!!

Взаимопомощ между интернет туристи, компютърни ентусиасти и любители.

Няма как да забравя това преживяване, развило се тук. Но явно е дошъл момента за края на WT .. :( но спомените ще ги пазя винаги ! Нека да не е тегаво и сълзливо. Надявам се да има възможност за продължение !

Надявам се да се срещнем отново !

Благодаря ви туристи - WT !

:?: :?: :?:


СБОГОМ WEB-TOURIST.NET ! :cry: :cry: :cry:


staf - Регистриран на: 26/09/2005 12:14 am

За връзка със мен FB и
staf.bg "at sign" gmail.com
 
Информация за index
Регистриран на: 08/09/2006 1:08 am
Общо мнения: 5392
[0.84% от всички / 1.13 мнения на ден]

Дори и след толкова много, не съм толкова активен. И пак имам по едно мнение на ден. Удрил съм много голям спам!


Беше забавно! Научих доста, намерих доста познати тук, благодарение на сайта и хората в него от много време си вадя хляба с това което съм научил.
БЛАГОДАРЯ ВИ! :)

Доста тъжно, че голяма част от хората сме в София и не успяваме да се видим. Има хора които съм се чувал задочно ( mutebg, за последно преди няколко седници), с други очевидно работя в сегашната си фирма, други (devent) помогнаха за първата стабилна работа. Други като Lirix, Soul_stealler изчезнаха на пълно. SandPrince - ти си задник! ТОЧКА


Позволих си да направя един евент в facebook в края на месеца.
https://www.facebook.com/events/412853645954220/
Feel free to join!




P.S. Admin, погледни си вайбъра бе човек!
 
@index, аз влизам от дъжд на вятър, но не пиша :lol:

Нека бъдем модерни, искате ли да си направим един WT Slack?
 

Горе