Настройка на DNS Хостинг

Ticketa

Registered
Искам да си конфигурирам правилно един ДНС Хостинг

Имам домейн site.com , който го пренасочих към сървъра

Сега на сървъра добавям нов домейн от вида на: site2.com с dns:
ns1.site.com
ns2.site.com

Уж си работи коректно.

Ползвам BIND

Мисълта ми е сигурно ли е това и дали домейна не може да бъде "откраднат" манипулиран ?
 
Домейна по принцип е заключен. Настройването му да използва определени nameservers не го отключва. Домейн се отключва само, ако искаш да го прехвърлиш към някой друг (GoDaddy -> SuperHosting например). А иначе, ако го регистрираш с твоите имена и т.н., няма как да ти го откраднат.
 
Revelation каза:
Домейна по принцип е заключен. Настройването му да използва определени nameservers не го отключва. Домейн се отключва само, ако искаш да го прехвърлиш към някой друг (GoDaddy -> SuperHosting например). А иначе, ако го регистрираш с твоите имена и т.н., няма как да ти го откраднат.

За съжаление в България всичко е възможно! Домейн на мой приятел бе откраднат с помощта на вътрешно лице в хостинга и откраднато копие на личната му карта.
 
Все пак за съжаление това е България и дори данните за кредитните карти се продават от банките :)
 
Хахахахаха сериозно ли ??? Падам от смях.

Сигнализираха ли комисията за защита на лични данни или оставиха нещата на самотек ?
 
Направиха се на луди че са ми били откраднали данните от някои банкомат. Накарах ги да направят справка в кои банкомат е използвана картата ми но ме гледаха умно и цъкаха на компютрите и нищо. Картата беше новоиздадена на 3 месеца но си я преиздавам понеже към нея има вързан акаунт на Реселърклуб-а и не се използва за нищо друго. Доволен съм поне че в крайна сметка след 7-8 ходения до клона на банката ми върнаха парите.
 
Ticketa каза:
Хахахахаха сериозно ли ??? Падам от смях.

Сигнализираха ли комисията за защита на лични данни или оставиха нещата на самотек ?

Нищо не направи. В крайна сметка пред "хостинга" лицето се е представило за моя приятел и на практика не можаха да направят нищо.
 
Явно не са искали да направят нищо. Явно и "приятеля" е имал EPP кода, достъп до имейла и домейна не е бил заключен за прехвърляне. Дори и тогава хостинг компанията пак може да съдейства но явно не им се е занимавало.
 
dakata__92 каза:
Revelation каза:
Домейна по принцип е заключен. Настройването му да използва определени nameservers не го отключва. Домейн се отключва само, ако искаш да го прехвърлиш към някой друг (GoDaddy -> SuperHosting например). А иначе, ако го регистрираш с твоите имена и т.н., няма как да ти го откраднат.

За съжаление в България всичко е възможно! Домейн на мой приятел бе откраднат с помощта на вътрешно лице в хостинга и откраднато копие на личната му карта.

Това са единични случаи. Ако става на въпрос всичко навсякъде може да се открадне по един или друг начин, но ако даваме примери с неща, от които не можем да се предпазим, то няма нужда да се обясняваме за възможностите, които имат хората.
 
Човешкия фактор е нулев фактор на защита. Нещата са комплекси все пак.

В интерес на истината от френската революция до ден днешен имаме всякакви прогреси - наука, образование, медицина, финанси, технологии.. НО НЯМА ПРОГРЕС НА ЧОВЕЧЕСТВОТО. Поне според мойте виждания.

Някак си всичко ми изглежда като една илюзия.
Не , не съм депресиран , носталгията не ме е хванала просто гледам от различен ъгъл на нещата. Все някой на е виновен, все, все , все, но не е все коз.
 

Горе