Bitcoin / Биткойн

Биткойна се помпа яко. Излязоха много други валути и те се копаят яко като Хелиум, Рапториум, Планетки, Флуксчета ... :)
 
Може да се отвори темичка за криптото ако има копачи :)
Модерно е да се копае Раптоеиум, Хелиум и какво ли още не :)
 
muti каза:
Може да се отвори темичка за криптото ако има копачи :)
Модерно е да се копае Раптоеиум, Хелиум и какво ли още не :)

Какво ти е мнението за Хелиум, аз обмислям да поръчам 3 парчета и да експериментирам в България, тук където живея вече е пълно и пренаселено от този тип рутери :D
 
Мнението ми е че щом твоят хекс е пренаселен си малко ... греда. То ако поръчаш сега то доставката е след 3 месеца или плащаш по 3 цената в олх. Иначе в момента хелиума жъне. Ако не те мързи и имаш малко акъл са лесни 30$++ на месец.
 
muti каза:
Мнението ми е че щом твоят хекс е пренаселен си малко ... греда. То ако поръчаш сега то доставката е след 3 месеца или плащаш по 3 цената в олх. Иначе в момента хелиума жъне. Ако не те мързи и имаш малко акъл са лесни 30$++ на месец.

Толкова , следващо деливъри ми го даде около Януари. Интересен е филма.
https://explorer.helium.com/
 
Хелиум щеше да е яко ако не бяха забранили да можеш да си сглобяваш сам устройствата.. Така де.. то и сега мисля, че можеш да си го сгблобиш сам, но вече не получаваш rewards със самоделно устройство.
 
Интересно ми е, дали някой копае още чия. Миналата пролет и лятото /говоря за 2021/ доста народ направиха плотове. Сега нищо не се чува - или правят пачки и си траят или се чудят, къде да си пласират изпилените и амортизирани дискове :DDD
 
Интересно ми е, дали някой копае още чия. Миналата пролет и лятото /говоря за 2021/ доста народ направиха плотове. Сега нищо не се чува - или правят пачки и си траят или се чудят, къде да си пласират изпилените и амортизирани дискове :DDD
Нали преди няколко месеца пак вханаха некви да крадат ток, за да хранят копачките си. Други пък им конфискурали копачлите. А един познат позлва сървърния ресурс за фирмата си за да копат там. Абе луда работа. За едните стоники на ден какви ли не глупости мислят с тия видео карти. Но където намериш на тънкана мощни видео карти и тока да ти е на аванта, това ти е вече далаверата. И двете май-лесно се намират по тънката лайсна.

Други печелят от спекулации и трендове. Не го разбирам много много аз, но знам, че тези, които с нещо малко са почнали преди време в момента са доста силно стъпили и продължават да се вихрят. То с храненето идва и апетита, нали?
 
Времето за копаене беше преди 6-7 години, сега само като някакъв вид инвестиция може да се разглежда според мен. През последните 2 месеца доста надолу отиде обаче - от 50к+ на 38к, сега се опитва да се нормализира май.
 
Интересно ми е, дали някой копае още чия. Миналата пролет и лятото /говоря за 2021/ доста народ направиха плотове. Сега нищо не се чува - или правят пачки и си траят или се чудят, къде да си пласират изпилените и амортизирани дискове :DDD
Който е копал пак копае Чиа.
За Видеокартите все още си на профит ако копаеш но не и ако купуваш нови карти на безбожни цени.
Сега Хелиума е на мода и Планетките :)
 
Мисля, че още копаят. Но гледат да им излизат сметките. Ако може тока да е евтин или фри, а картите да са втора ръка. И помещението да е някое мазе с доста студен въздух целогодишно. Само се чудя колко пък на далавера си от копане. В момента гледам, че повече правещи пари са именно с трейдване. Надолу, нагоре, има ли движение, има и как да се правят пари. :)
 

Горе