Кои браузъри използвате?

Кои браузъри използвате?

  • Chrome

    Votes: 12 54.5%
  • Firefox

    Votes: 13 59.1%
  • Opera

    Votes: 3 13.6%
  • Safari

    Votes: 2 9.1%
  • Epic

    Votes: 0 0.0%
  • Edge

    Votes: 1 4.5%
  • IE

    Votes: 0 0.0%
  • Brave

    Votes: 2 9.1%
  • Vivaldi

    Votes: 1 4.5%
  • Tor

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    22

Cenov

Registered
Може да гласувате за до 3 браузъра. Понеже предполагам че използвате повече от един, аз лично използвам основно Chrome за лаптопа/компютъра и Safari на телефона.
 
Firefox на телефона, Opera на мака, защото има вграден Telegram и Workspaces :) Реално те половината от списъка са Chrome така или иначе :D
 
deam0n каза:
Firefox на телефона, Opera на мака, защото има вграден Telegram и Workspaces :) Реално те половината от списъка са Chrome така или иначе :D

Да, така е повечето са базирани на хром, но все пак се водят за различни бразъри :D. Аз това Telegram така и не разбрах смисъла му, просто 1 от многобройните месинджъри ми се вижда.
 
Cenov каза:
deam0n каза:
Firefox на телефона, Opera на мака, защото има вграден Telegram и Workspaces :) Реално те половината от списъка са Chrome така или иначе :D

Да, така е повечето са базирани на хром, но все пак се водят за различни бразъри :D. Аз това Telegram така и не разбрах смисъла му, просто 1 от многобройните месинджъри ми се вижда.

При нас го използваме и да ти кажа е удобно за работа.
 
Cenov каза:
deam0n каза:
Firefox на телефона, Opera на мака, защото има вграден Telegram и Workspaces :) Реално те половината от списъка са Chrome така или иначе :D

Да, така е повечето са базирани на хром, но все пак се водят за различни бразъри :D. Аз това Telegram така и не разбрах смисъла му, просто 1 от многобройните месинджъри ми се вижда.

Аз нямам fb и съответно не ползвам техния месинджър.

А за Телеграма. Има най-яките стикери от всички месинджъри - Всичко от Бойко със суджуци до Хитлер.. Има си вграден медия плеър което си е голям плюс за мен предвид колко аудио файлове си обменямe с моите приятели :D

Също много голям плюс е, че май няма ограничение колко голям файл можеш да пратиш.. Не като кирливите 200мб ограничение на вайбър. И 10 гб файл да пратиш, праща го.. и си седи там докато не го изтриеш :)

Можеш да си правиш и ботове.. Което е много интересно защото като си направиш бот, можеш да го интегрираш с твое API и да си управляваш сайта през бота в телеграм :D Или да с едно ардуино да го вържеш към кафе машината и да ти прави кафе като му напишеш /coffee примерно ..
https://core.telegram.org/bots/api


:dance:
Screenshot_3.pngScreenshot_2.png
 
deam0n каза:
Cenov каза:
deam0n каза:
Firefox на телефона, Opera на мака, защото има вграден Telegram и Workspaces :) Реално те половината от списъка са Chrome така или иначе :D

Да, така е повечето са базирани на хром, но все пак се водят за различни бразъри :D. Аз това Telegram така и не разбрах смисъла му, просто 1 от многобройните месинджъри ми се вижда.

Аз нямам fb и съответно не ползвам техния месинджър.

А за Телеграма. Има най-яките стикери от всички месинджъри - Всичко от Бойко със суджуци до Хитлер.. Има си вграден медия плеър което си е голям плюс за мен предвид колко аудио файлове си обменямe с моите приятели :D

Също много голям плюс е, че май няма ограничение колко голям файл можеш да пратиш.. Не като кирливите 200мб ограничение на вайбър. И 10 гб файл да пратиш, праща го.. и си седи там докато не го изтриеш :)

Можеш да си правиш и ботове.. Което е много интересно защото като си направиш бот, можеш да го интегрираш с твое API и да си управляваш сайта през бота в телеграм :D Или да с едно ардуино да го вържеш към кафе машината и да ти прави кафе като му напишеш /coffee примерно ..
https://core.telegram.org/bots/api


:dance:
Screenshot_3.pngScreenshot_2.png

Потвърждавам. С колегите го ползваме и ми пази история и файлове от преди 2 години. Търсенето в него е доста добро и даже имаш данни колко файла линка и прочие е споделено по групите. Абе доста е приятно за работна комуникация. Можеш да си вържеш UptimeRobot и да те информира дали ти е паднала машина, абе доста глезотийки има.
 
Chrome и леко преминавам към Brave.

Между другото, браузърите не са базирани на Chrome, а на Chromium. В това число влиза и Chrome.
 
На работа минах на мозила само защото показва js евентите в дев тула. Иначе е доста куц браузър, хрома си ми е най-удобен.
А относно месинджърите - ползва се това което другите ползват или ако всички са във вайбър няма как ти да ползваш телеграм
 
uphero каза:
На работа минах на мозила само защото показва js евентите в дев тула. Иначе е доста куц браузър, хрома си ми е най-удобен.
А относно месинджърите - ползва се това което другите ползват или ако всички са във вайбър няма как ти да ползваш телеграм

В какъв смисъл показва евентите в дев тула? Я покажи какво виждаш в лисицата, което не виждаш в Хром.
 
Revelation каза:
uphero каза:
На работа минах на мозила само защото показва js евентите в дев тула. Иначе е доста куц браузър, хрома си ми е най-удобен.
А относно месинджърите - ползва се това което другите ползват или ако всички са във вайбър няма как ти да ползваш телеграм

В какъв смисъл показва евентите в дев тула? Я покажи какво виждаш в лисицата, което не виждаш в Хром.
afd
 
Ясно. За мен не е голяма работа. Така или иначе съм свикнал да си ровя в Event Listeners в Хрома. А и аз пиша на JavaScript рядко и може би за това не го намирам за важно, за мен.
 
Аз ползвам Edge и на лаптопа и на телефона. На лаптопа имам инсталиран и Firefox, ама се ползва много рядко. Ако можеше нямаше да ползвам и android телефон, но не ми се дават 2000 лв за телефон за да мина на iPhone. :)
 
DarkAngelOfhope каза:
Аз ползвам Edge и на лаптопа и на телефона. На лаптопа имам инсталиран и Firefox, ама се ползва много рядко. Ако можеше нямаше да ползвам и android телефон, но не ми се дават 2000 лв за телефон за да мина на iPhone. :)

Разбираемо да не ти се дават 2к за телефон. но по-принцип има и доста по-бюджетни iphone телефони за 700-800лв, които да търкаляш 4-5 години.
 
Revelation каза:
Ясно. За мен не е голяма работа. Така или иначе съм свикнал да си ровя в Event Listeners в Хрома. А и аз пиша на JavaScript рядко и може би за това не го намирам за важно, за мен.
С гугъл си е чисто гадаене - на кой елемент, кой евент и тн. Това ако трябва да работиш с чужд код е не изпозлваемо.
 
Cenov каза:
DarkAngelOfhope каза:
Аз ползвам Edge и на лаптопа и на телефона. На лаптопа имам инсталиран и Firefox, ама се ползва много рядко. Ако можеше нямаше да ползвам и android телефон, но не ми се дават 2000 лв за телефон за да мина на iPhone. :)

Разбираемо да не ти се дават 2к за телефон. но по-принцип има и доста по-бюджетни iphone телефони за 700-800лв, които да търкаляш 4-5 години.

Да, знам че има. Ама и толкова не ми се дават вече :D Сега съм с Nokia 6.2 която взех за около 300 лв (от оператор) и вече я ползвам 2 години и няколко месеца. Честно казано, бях много доволен от Windows Phone 8 и 10. Lumia 920 и Lumia 640 са едни от малкото телефони които съм ползвал с кеф :)
 
uphero каза:
Revelation каза:
Ясно. За мен не е голяма работа. Така или иначе съм свикнал да си ровя в Event Listeners в Хрома. А и аз пиша на JavaScript рядко и може би за това не го намирам за важно, за мен.
С гугъл си е чисто гадаене - на кой елемент, кой евент и тн. Това ако трябва да работиш с чужд код е не изпозлваемо.

Да, тука си прав. Единственото, което не ми хареса (и не е чак толкова голям проблем) е, че показва само анонимната функция, а не цялото парче код, което отговаря за този хендлър. Т.е. при jquery да включи и $('...').on('click', ...) например.

Иначе изглежда удобно, защото май засича и bubbling-а и може да разбереш какво точно се очаква да се случи.

Като цяло съм си свикнал на Хрома и ми е трудно да превключа на лисицата, въпреки че съм опитвал няколко пъти, но при по-засилена работа с JS май ще го имам в предвид за дебъгване.
 

Горе