Кои браузъри използвате?

Кои браузъри използвате?

  • Chrome

    Votes: 12 54.5%
  • Firefox

    Votes: 13 59.1%
  • Opera

    Votes: 3 13.6%
  • Safari

    Votes: 2 9.1%
  • Epic

    Votes: 0 0.0%
  • Edge

    Votes: 1 4.5%
  • IE

    Votes: 0 0.0%
  • Brave

    Votes: 2 9.1%
  • Vivaldi

    Votes: 1 4.5%
  • Tor

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    22
Ползвам ги и двете. Всяко си има своите плюсове. Аз примерно съм с 128г. рам на работното ПЦ за да нямам проблеми с рама.
 
Cenov каза:
dakata__92 каза:
За мен Лисицата е по-лека и за това я ползвам спрямо Хром.

Така е, хрома яде много рам при отваряне на няколко таба..

при 30 таба аза тест и 8гб рам заетата беше 6, колко много заема?! И за какво е тая рам ако не се ползва?
 
А по-алтернативни браузъри ползвате ли?
Аз например за ежедневно браузване ползвам qutebrowser. Върви двигателят на chromium отдол (очаквано), но интерфейсът му е vim-like и доста удобно се управлява от клавиатурата.
Паралелно си ползвам и chromium, обаче, където си синхронизирам паролите.

Една благинка, която се сещам да споделя и май не съм виждал по дефолт (но не съм и търсил, може и да има, или поне с плъгин) в chromium/firefox, са aliasи на url-та - подобно на букмарци, ама например можеш да настроиш, като напишеш "wt", след ентер да те води на адреса web-tourist.net/forum/. Chromium приотизира предложенията, което донякъде имитира това поведение, ако за alias ползваш домейна, но това е функция на историята, а не е постоянно.
 
anonimen каза:
А по-алтернативни браузъри ползвате ли?
Аз например за ежедневно браузване ползвам qutebrowser. Върви двигателят на chromium отдол (очаквано), но интерфейсът му е vim-like и доста удобно се управлява от клавиатурата.
Паралелно си ползвам и chromium, обаче, където си синхронизирам паролите.

Една благинка, която се сещам да споделя и май не съм виждал по дефолт (но не съм и търсил, може и да има, или поне с плъгин) в chromium/firefox, са aliasи на url-та - подобно на букмарци, ама например можеш да настроиш, като напишеш "wt", след ентер да те води на адреса web-tourist.net/forum/. Chromium приотизира предложенията, което донякъде имитира това поведение, ако за alias ползваш домейна, но това е функция на историята, а не е постоянно.

Алтернативен за сега ми е Brave. Опитвам се да премина изцяло на него, но синхронизацията ми е една идея по-неуодбна от просто логване в гугъл акаунта.

А за паролите си плащам за LastPass. Много е удобно, защото може да разпознава и приложенията после на телефона и цялата автентикация ми е много удобна навсякъде. А и ми е по-сигурен password manager от това да си държа паролите в самия браузър. Вече им нямам доверие.
 
Cenov каза:
dakata__92 каза:
За мен Лисицата е по-лека и за това я ползвам спрямо Хром.

Така е, хрома яде много рам при отваряне на няколко таба..

Отдавна не съм ползвал лисицата продължително време, за да обърна внимание на това, но аз преминах на Хром, именно защото едно време мозилата заемаше доста повече РАМ отколкото Хром. Нещата вероятно са се подобрили от тогава - все пак са минали години.

В момента имам 42 таба отворени (в 2 инстанции на двата монитора), 3 от които са youtube, от които само единия върви (естествено) и Хрома общо ми е заел 5.2ГБ РАМ. Това не е много.
 
Става въпрос за машини с по-малко рам. Иначе съм съгласен, че съвременни машини не би трянвало да имат проблем. Към момента не съм много сигурен дали chrome или firefox харчи повече рам. Може да са изравнени вече. Примерно на стария ми лаптоп с 4гб рам си беше мъка в Хром като отворя 10-тина таба.
 
А по-алтернативни браузъри ползвате ли?
Аз например за ежедневно браузване ползвам qutebrowser. Върви двигателят на chromium отдол (очаквано), но интерфейсът му е vim-like и доста удобно се управлява от клавиатурата.
Паралелно си ползвам и chromium, обаче, където си синхронизирам паролите.

Една благинка, която се сещам да споделя и май не съм виждал по дефолт (но не съм и търсил, може и да има, или поне с плъгин) в chromium/firefox, са aliasи на url-та - подобно на букмарци, ама например можеш да настроиш, като напишеш "wt", след ентер да те води на адреса web-tourist.net/forum/. Chromium приотизира предложенията, което донякъде имитира това поведение, ако за alias ползваш домейна, но това е функция на историята, а не е постоянно.

Аз така съм си настроил операта.. "g test", "yu eminem", "s noisia" + enter съответно търсят директно google, youtube и soundcloud. Дразни ме само, че не могат да се изтрият настроените търсачки по default.. И затова youtube трябва да е yu, понеже y се ползва за yahoo :(
 
В момента на моя лаптоп имам 3 браузъра - FF, Chrome и Opera. На настолния вместо Opera - IE. Още не съм сложил никъде Edge. :) Но съм доволен много от тази комбинация, която си я тикам през годините. Ето това силно препоръчвам на девелопърите:


Още не мога да разбера защо Chrome така рязко дръпна, но явно си превъзхожда в някои отношения FF.

Ето и нещо интересно, на който му се гледа:

 
Да не забравяме и мобилните юзъри, които си джиткат с хром по-начало...
 
Да не забравяме и мобилните юзъри, които си джиткат с хром по-начало...
Аз съм на телефона с FF, хрома ми идва малко дървен. Но това май си е от мен, защото много хора около мен го ползват по подразбиране.
 
Да не правя нова тема, само да допълня в тази, че Microsoft пенсионира IE:


И Safari is the new IE now. :DВъпросът е кой сега ще заеме неговото място в класацията най-калпав браузър.

287951288_495931742328985_2415206229944659316_n.jpg
:)
 
Последно редактирано:
Чисто от потребителска точка е в пъти по добър за мен и бърз, за работа обаче не става.
И все пак няма идеален браузър, на всеки по нещо му липсвва или не е като хората.
За работа ми е най-удобен хрома заради инспектора, там обаче ги няма js евентите а са наврени в на майка им... за разлика от мозила.
Ина§е сафарито не става за работа точно заради инспектора - аутокмплейта е на база азбучен ред а не с приоритет да са най-ползвание.
Screen Shot 2022-06-16 at 11.09.12.pngScreen Shot 2022-06-16 at 11.09.49.png
 
Сафари е по добър от мозила, не знам защо реши че е новия ие.
Не мисля, че е по-добър. Бате, пробвай това за инспектиране:


И бързо ще забравиш за Хром. ;)

Всеки браузър си има плюсове и минуси. Например Тор се предпочитан и може би единствен за дарк уеб, Операта - има вграден Whatsapp и май най-добрия прайвъси режим, Еджа още не мога да преценя къде е добър, но може би изчистения дизайн, но това рядко е предимство, защото всеки е с удобно направенo UI.
 
Ето как е в мозилата - супер удобно.
Иначе мозилата е ташак, никога не би ми била основен избор.

А колко са прайвъси китайски браузъри въобще не ми се говори :D :D



Screen Shot 2022-06-16 at 13.17.41.png
 
Не мисля, че е по-добър. Бате, пробвай това за инспектиране:


И бързо ще забравиш за Хром. ;)

Всеки браузър си има плюсове и минуси. Например Тор се предпочитан и може би единствен за дарк уеб, Операта - има вграден Whatsapp и май най-добрия прайвъси режим, Еджа още не мога да преценя къде е добър, но може би изчистения дизайн, но това рядко е предимство, защото всеки е с удобно направенo UI.
ти погледни какво става тука в конзолата, фейсбука нещо не зарежда
 

Горе