Акумулатор на кола

GaTio2

Registered
Здравейте, много тъп въпрос, но какво да се прави неук съм :D... Та карам колата на брат си и винаги ме пита дали съм изключил всичко, например фарове, радио, халогенни и тнт, та пречи ли им ако колата е изгасена, а те си останат включени - черпи ли от акумулатора ? :D :)
 
ами, не знам мисля си, че колата ако е изгасена не прекъсва ли връзката по някакъв начин?
 
Зависи, как е нагласена. Моята примерно, като изгасиш двигателя, нама ток никъде, даже и за мигачите. На 1 приятел е точно обратното. Всичко си работи и при изгасен двигател.
 
Здравей, акумулатора се използва за запалването на колата след като самият автомобил е запален динамото зарежда акумулатора и така не се изчерпва акумулатора но когато изключиш двигателя и си оставил включени фарове, халогенни, или cd плеъра общо взето всичко което черпи ток от акумулатора и при изгасен двигател динамото не презарежда двигателя и по-този начин горе описаните работи черпят ток директно от акумулатора и след като се изтощи а той ще се изтощи ако се оставят фаровете или нещо друго включени и на сутринта като се опитваш да запалиш няма да успееш защото акумулатора е празен и трябва да се презареди. За това че проверявай винаги дали си изключил всичко може да разбереш дали си изгасил фарове, халогенни и такива простотии директно от таблото на автомобила.
 
Благодаря, а иначе ако се изтощи, защо брат ми вика, че не може да се зареди 1 вид, че като се изтощи 1път значи се е скапал? или не е така като се зареди пак като нов
 
Разбира се, че може да се зареди. Друг е въпроса, ако вие нямате такова зарядно у вас.
Гледай да имаш навика да изключваш всичко. В повечето случаи, колите си черпят ток от акумулатора.
 
По принцип(зависи от Ah на акумулатора), ако оставиш включени фаровете на изгасен двигател, ще светят 10-15 минути, но после няма да можеш да запалиш двигателя. Ак не се черпи голям ток от него продължително време, няма да "умре", само ще се изтощи и после може да се зареди, но ако забравиш 2-3 работи, има вероятност да стопиш клетките и тогава губиш акумулатора.
 
Благодаря Ви, :) интересно ми беше, защото някой път много се чудя дали съм изгасил всичко :D и сам не си вярвам... за това ако случайно съм забравил да знам
 
Не си ли изградиш навици .... :?
А твоята кола когато са светнати фаровете и отвориш вратата, не пищи ли?
 
Не, не пищи.
Тая вечер, обаче се случи нещо странно... когато от четвърта превключих на втора - бях сигурен, че съм натиснал съединителя до долу, нещо престърга, не можах да я вкарам, та от какво ще да е това, не съм намалил достатъчно или съм си въобразил, че съм натиснал съединителя до долу...
едва ли това, че не съм намалил достатъчно е проблема, че не можах да я вкарам, защото като съм карал курса шофьорския като от висока предавка смъкна на по-ниска ако не съм намалил колата подскача... та кажете си мнението :) реших да питам тук, да не правя нова тема :)
 
Възможно е съединителя да издава багажа вече. Вариант е също жилото на скоростният лост.
Не са изключени и вариантите, които ти си дал.
 
По-скоро не си натиснал съединителят до долу. А от по-висока на по-ниска подскача когато го пуеш прекалено рязко.
 
Мисля, че не е от това, че не съм го натиснал до долу... 1път пробвах, не стана - пристърга, натиснах го със всичка сила и пак не стана... А иначе колата си има проблем, някой път трудно влиза 1ва скорост май само тя... това от какво може да е и дали са свързани нещата... и какво може да и стане ако пристъргва така, в смисъл последиците :shock:
 
Някои коли си имат ограничител, не можеш да връщаш на 1-ва скорост ако колата не е спряла. Тоест можеш, ама като натиснеш по-силно лоста :D
 
Ау не знам... някой път се изнервям и по 2-3пъти се мъча докато я вкарам, а ако има ограничител, другия проблем и това престъргване до какво може да доведе...
 
Кажи най-накрая каква е колата де. Две страници писаници и никой, освен теб, не знае каква ти е колата.

Последиците са късане на жилото на лоста. Отиди я закарай на диагностика колата. Мен ме съмнява, че съединителя ти си заминава вече.
 
Fiat Brava, извинявам се, никой не е питал, а и аз не се сетих... какво ще рече заминава, смяна на скоростна кутия ли, не съм много наясно
 
Ами жилото на педала(съединителния) може да е износено и да не може нацяло да освободи, за да смениш скоростта. Ако продължи да ти прави "стърженето" я карай на сервиз да ти я оправят, за да не стане така, че съединителя ти е прецакан и покрай него да ти се прецака и скоростната кутия. Ще си вкараш двоен автогол.
 

Горе