Монитор резолюция

GaTio2

Registered
Здравейте, монитора е
http://www.multirama.bg/product/7051/monitor-lcd-philips-18-5-.html
искам да попитам как ще е най-добре да работа с него защото сега съм 1366х768 на 60херца, но може с 1280 х 960 и там други на 75 херца? Какво е значението на херците, стария ми монитор е 85херца тоя 60 ? тоя 60 повече ли вреди :shock: малко инфо моля
 
Резолюцията 1024 за тези монитора е най-добра и херцовете както каза аниматора :?:
 
макс е 75 херца, но е много гадно ... на 1024 всичко е огромно
на 1280 на едната няма 75херца на др всичко е сплескано... :shock: та питах ви и каква е разликата + - ?
 
Колкото повече, толкова по-добре

това е честотата на опресняване.
Колкото е по-малка, толкова по-бавно се опреснява и дразни окото.
А ако го намалите съвсем до малко, ще виждате и едни ленти, които минават по екрана или пък само трептене/премигване.

Най-добре ще ги видите като насочите камерата на телефона си към монитора.
И др савет направи си го така че да ти е удобно на теб :?:
 
ами не знам, но така сякаш е най-добре... ще прегледам и другите после благодаря
 
стана ми много интересно на 1366х768 няма 75херца
влизам във една игра
и си го избирам
 
Абе хора вие LCD за първи път ли виждате? :shock: Херцовете му дразнели окото. :shock: :shock: :shock:

Нека да обясня. Първо резолюцията за едно LCD е най-добре да я сложиш на максималната му. Тоест всеки пиксел от монитора да отговаря на пиксел от картината. Не 4 пиксела от монитора примерно да са 1 от картината.

А херцовете да не те интересуват. Това важи само за старите монитори с електронно-лъчева тръба (ония големите над 10 кила). LCDтата нямат херцове, имат време за реакция. При тях картината колкото и бавно да се сменя никога не можеш да видиш мигане, както при старите. Така че и 30Hz да имаше пак нямаше да ти вреди на очите както стар монитор на 70Hz.
Ленти по екрана дето говори gslavov никога, ама никога няма да видите на едно LCD

Така, че слагай на максималната резолюция за монитора (като гледам 1366 X 768 което си е малко, ама такъв ти е монитора) и 60Hz.

btw времето за реакция на твоя монитор е 5ms. Следователно на колкото и херца да го сложиш то ще обновява картината максимално 200 пъти в секунда.
 
казаха ми да погледна с телефона няма черти още от преди, но знам ли да не вземе да окьоравея то уж вече всичко със защити ама :) тхн
 
На моя монитор,колкото е по-голяма резолюцията,толкова по-хубава картина вади.Забелязъл съм го и на игрите и на филмите.
 

Горе