Google AdSense: Разполагате с 3 работни дни, за да напра...

samkarti

Registered
Получих следното съобщение в адсенс профила си:
Google AdSense: Разполагате с 3 работни дни, за да направите промени в сайта си.

Здравейте,

При наскоро направен преглед на профила Ви установихме, че понастоящем показвате реклами от Google по начин, който не съответства на програмните ни правила (https://www.google.com/support/adsense/bin/answer.py?answer=48182&stc=aspe-1pp-en&hl=bg).

--------------------------------------------------
ПРИМЕРНА СТРАНИЦА: http://otomobille.com/?f=showCar&car_id=13618

Моля, имайте предвид, че този URL адрес е примерен и същите нарушения може да са налице на други страници на този уебсайт или в други сайтове в мрежата Ви.

ОТКРИТО НАРУШЕНИЕ ИЛИ НАРУШЕНИЯ:

ОФОРМЛЕНИЕ, НАСЪРЧАВАЩО СЛУЧАЙНИ КЛИКВАНИЯ: На издателите не е разрешено да насърчават по никакъв начин потребителите да кликват върху рекламите от Google. Това включва всяко вграждане, което може да насърчи случайните кликвания, като поставяне на реклами близо до игри с Flash или навигационни ленти или поставянето на реклами и връзки към сайтове твърде близо едни до други.

ВНЕДРЯВАНЕ НА ИЗМАМНИ РЕКЛАМИ: Издателите нямат право да внедряват реклами от Google по начин, който би ги прикрил като такива. За да се поддържат добри впечатления на потребителите, е важно издателите ясно да разграничат рекламите от Google от съдържанието на сайта. Повече информация за това правило може да се намери в Помощния ни център (https://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?hl=bg&answer=177526).


Нарушенията, които сам си открих и поправих бяха: банера в дясно на сайта беше "плаващ". Блокчето в ляво, беше под менюто и със същия цвят на линковете, без рамка.
Линковете, които са в основното съдържание на страницата, бяха на фон съответно бял/светло сив и с черен цвят.
Това откривам аз, но имам още 2 дни преди да ми спрат показването на реклами или деактивират профила, ако има друга нередност. МОЛЯ, всички с опит в сферата, да споделят ако виждат нещо нередно в показването на адсенс.
Благодара предварително на всички отзовали се!
 
Ами мен директно ме отрязаха...
Код:
Здравейте,

След като прегледахме данните, с които разполагаме, установихме, че профилът Ви в AdSense представлява риск от генериране на невалидна дейност. Тъй като носим отговорност за защитата на рекламодателите си в AdWords от изкуствено увеличение на разходите поради невалидна дейност, преценихме, че е необходимо да го деактивираме. Както неизплатеното Ви салдо, така и делът на Google от приходите ще бъдат напълно възстановени на засегнатите рекламодатели.

Молим Ви да разберете, че се налага да предприемаме такива стъпки, за да поддържаме ефективността на системата за рекламиране на Google и особено взаимоотношенията между рекламодатели и издатели. Извиняваме се за евентуално причиненото неудобство и Ви благодарим предварително за разбирането и съдействието.

Ако имате въпроси или притеснения относно предприетите от нас действия, свързани с това, как да обжалвате настоящото решение, или с невалидната дейност по принцип, можете да намерите повече информация, като посетите http://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=57153.

Поздрави,

Екипът на Google AdSense
Бях събрал 2.84E и това че някой си клика по няколко пъти (поне аз така си го обяснявам), значи ли че нарочно клика? Може да иска да си разглежда рекламите, пък и нарочно да е - аз сега ако започна да кликам на някой голям сайт върху рекламите, ще му ги спрат ли?
 
Vladkata каза:
Ами мен директно ме отрязаха...
Код:
Здравейте,

След като прегледахме данните, с които разполагаме, установихме, че профилът Ви в AdSense представлява риск от генериране на невалидна дейност. Тъй като носим отговорност за защитата на рекламодателите си в AdWords от изкуствено увеличение на разходите поради невалидна дейност, преценихме, че е необходимо да го деактивираме. Както неизплатеното Ви салдо, така и делът на Google от приходите ще бъдат напълно възстановени на засегнатите рекламодатели.

Молим Ви да разберете, че се налага да предприемаме такива стъпки, за да поддържаме ефективността на системата за рекламиране на Google и особено взаимоотношенията между рекламодатели и издатели. Извиняваме се за евентуално причиненото неудобство и Ви благодарим предварително за разбирането и съдействието.

Ако имате въпроси или притеснения относно предприетите от нас действия, свързани с това, как да обжалвате настоящото решение, или с невалидната дейност по принцип, можете да намерите повече информация, като посетите http://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=57153.

Поздрави,

Екипът на Google AdSense
Бях събрал 2.84E и това че някой си клика по няколко пъти (поне аз така си го обяснявам), значи ли че нарочно клика? Може да иска да си разглежда рекламите, пък и нарочно да е - аз сега ако започна да кликам на някой голям сайт върху рекламите, ще му ги спрат ли?
Едва ли ще ги спрат, но може и до там да се стигне. А тези 2,8 за колко време си ги събрал, и какъв е бил CTR-a? Ако сайта ти е имал да кажем по 200 импресии на ден и по 10 кликвания.. - да
 
Vladkata каза:
Бях събрал 2.84E и това че някой си клика по няколко пъти (поне аз така си го обяснявам), значи ли че нарочно клика? Може да иска да си разглежда рекламите, пък и нарочно да е - аз сега ако започна да кликам на някой голям сайт върху рекламите, ще му ги спрат ли?

Не можеш да прецакаш някой с кликове.
Може да си кликаш колкото искаш и гоогле ще знае, че не той.
Има поне 100 начина да разбере.

Проблема е не че кликаш а, че те са преценили, че има риск да има изкуствени кликове.

Това се случва при по малки сайтове.
Примерно в сайта ти влизат реални 40 човека, а има 20 клика.

При сайтове с по няколко хиляди човека няма проблем дори да се пробва някой да накликва.
Гоогле така или иначе плаща на импресии/клик и ще плати за 10 клика така както и за 1.
 
Ако питате мен промени цветовете на рекламите набиват се много на очи даже прекалено много.И гледам в примера които са ти дали от ляво където е видеото от йоутубе име една реклама отдоло то всъщност неможеш да разбереш че е реклама само заглавието се вижда от от доло другото не, смени цветовете това е моя съвет.
Иначе не знам кой какво мисли за google,но аз лично съм доволен просто спазвай правилата ,като за начало ги прочети и това е.
Поздрави.
 
stelt каза:
Ако питате мен промени цветовете на рекламите набиват се много на очи даже прекалено много.И гледам в примера които са ти дали от ляво където е видеото от йоутубе име една реклама отдоло то всъщност неможеш да разбереш че е реклама само заглавието се вижда от от доло другото не, смени цветовете това е моя съвет.
Иначе не знам кой какво мисли за google,но аз лично съм доволен просто спазвай правилата ,като за начало ги прочети и това е.
Поздрави.
Колега, вече е с променените цветове. До преди ден бяха светло сини без рамки - като линковете в сайта. Видео нямам в сайта, явно си видял някоя видео реклама. И бяха в ляво под линовете на лявото меню, та там много приличаха на него. А и из основното съдържание ... но аз ги описах в 1вия пост
 
На мен така ми спряха 1 сайт, защото казаха, че някои от медия файловете били според тях без авторско право(digital millenium който важи така или иначе замо за америка и не знам какво общо има с Австрия дори и направих справка в закона, понеже съседът ми е адвокат) -смях в залата :) А тези клипове са правени от мои познати дори в 1-ния участвам аз като статист. Просто гугъла са супер злетаци а и не плащат като другите рекламни компании, винаги ще измислят някоя глупава врътка. за3би ги и ползвай някой друг това е моят съвет.
 
Mpaka каза:
На мен така ми спряха 1 сайт, защото казаха, че някои от медия файловете били според тях без авторско право(digital millenium който важи така или иначе замо за америка и не знам какво общо има с Австрия дори и направих справка в закона, понеже съседът ми е адвокат) -смях в залата :) А тези клипове са правени от мои познати дори в 1-ния участвам аз като статист. Просто гугъла са супер злетаци а и не плащат като другите рекламни компании, винаги ще измислят някоя глупава врътка. за3би ги и ползвай някой друг това е моят съвет.
До сега проблем с плащанията не съм имал.
Сайта се посещава от около 75% чужди потребители, така че ако имаш по-добър вариант като система подобна на адсенс, ще се раздвам да споделиш, а за БГ варианта аз ще намеря някакви (евентуално)
 
clicksor например, но искат над 50% US traffic, и го следят, ако ги излъжеш до месец ще ти прекъснат кампанията защото в код-а им има брояч . Иначе гугъл си плащат гадовете но ако имаш голям сайт по-добре ползвай друга фирма.
 
Mpaka каза:
clicksor например, но искат над 50% US traffic, и го следят, ако ги излъжеш до месец ще ти прекъснат кампанията защото в код-а им има брояч . Иначе гугъл си плащат гадовете но ако имаш голям сайт по-добре ползвай друга фирма.
Дори на английската версия на сайта, US трафика е доста под 50% (сега гледам че е 12-15%). Те гугъл за сега са си ОК, само че в началото въпроса ми беше друг. Тъй като правилата за публикуване могат да звучат по един или друг начин (общо взето малко субективно), има ли някой който достатъчно добре знае, дали рекламните елементи в момента са разположени според правилата, и ако някое не е - да го променя, като знам какво точно правило нарушава, за да не го правя отново така.
 
ами точно, че правилата са написани така, че според тях винаги могат да кажат, че си в нарушение.
Например точка от правилата им "да не се съдържа разговори за възрастни" - какво значи възрастни ? и разговори ? - отговор, пример от мой колега - ако например имате запис на който се чува нещо от рода , защото не се сещам точно в момента точният цитат но нещо от рода " -тогава кажи на майка ти ! " може и беше тълкувано като обидно , а всъщност ясно се вижда баща който казва на детето си гореспоменатата реплика.
Без коментар нали ? :?:
извод : докато ти се съобразяваш с тях си техен роб и могат да правят с теб каквото и когато си поискат. Няма и на кого да се оплачеш дори и да си прав защото техните вратички са безбройни. Рекламата ти ми се струва в рамките на нормалното но винаги има едно голямо НО :) Успех ти пожелавам с този готин сайт (малко се зарибих по него докато го разцъквах :D )
 
Mpaka каза:
ами точно, че правилата са написани така, че според тях винаги могат да кажат, че си в нарушение.
Например точка от правилата им "да не се съдържа разговори за възрастни" - какво значи възрастни ? и разговори ? - отговор, пример от мой колега - ако например имате запис на който се чува нещо от рода , защото не се сещам точно в момента точният цитат но нещо от рода " -тогава кажи на майка ти ! " може и беше тълкувано като обидно , а всъщност ясно се вижда баща който казва на детето си гореспоменатата реплика.
Без коментар нали ? :?:
извод : докато ти се съобразяваш с тях си техен роб и могат да правят с теб каквото и когато си поискат. Няма и на кого да се оплачеш дори и да си прав защото техните вратички са безбройни. Рекламата ти ми се струва в рамките на нормалното но винаги има едно голямо НО :) Успех ти пожелавам с този готин сайт (малко се зарибих по него докато го разцъквах :D )
Мерси! Дано всичко да е наред като им мине проверката.
 
Настройвай се за сатър! На мен ми баннаха сайт на 4 години, който прави по 50-60 000 импресии на ден. Явно прилагат някаква нова политика и режат наред, защото чувам и други случай.

Аз не само промених ами напълно премахнах рекламите от посочената страница и пак ме баннаха...
 
Мен ме предупредиха няколко пъти за различни сайтове.
Даже и за този туриста ме предупредиха за незаконен софтуер, че има линкове.
Оправих ги и се размина но се наложи доста теми да редактирам и да забраня изцяло линковете към тракери и други пиратски тракери или
музикални сайтове за download на музика и софтуер.
 
admin каза:
Мен ме предупредиха няколко пъти за различни сайтове.
Даже и за този туриста ме предупредиха за незаконен софтуер, че има линкове.
Оправих ги и се размина но се наложи доста теми да редактирам и да забраня изцяло линковете към тракери и други пиратски тракери или
музикални сайтове за download на музика и софтуер.
Да, това са го писали в правилата. Мен ме притеснява основно "да насочват вниманието на потребителите към рекламите посредством стрелки или други графични трикове;" - тъй като в момента направих всичко оранжево за да предотвратя предходните нарушения.

А след като минат проверката отново, пращат ли пак съобщение, или ако не са изпълнени условията режат директно. Имам предвид, как ще разбера дали съм покрил изикванията им - ако не ме отрежат ли?
 
Така, три дни по-късно ми "резнаха" сайта. Тъй като различните езици са ми на различни домейни, ми резнаха само турския. Аз взех нов домейн за турски, пренасочих стария трафик към него (дано сега да не ме резнат заради това пък). Преработих ТОТАЛНО визията на сайта. Махнах много от рекламните елементи и елементие с връзки. В момента оставих 2 елемента и един с връзки.
Ако някой вижда някакви проблеми или нарушения на правилата на адсенс, моля да сподели. Приемам всякакви критики и предложени и предварително благодаря на всички.
 

Горе